nuManaGa.com

Elveda Masum Köylü

  Türk sinemasının en çok izlenen filmlerinden biri olan Gora sayesinde tanıdık onu. Filmlerde, dizilerde boy gösteren biri değildi Arif Özdemir Gürbilek. “Ufo gören masum köylü” cümlesi onun sayesinde hafızalarımıza kazındı. Gora filmi başlarken Cem Yılmaz’ın arabasına binen ve ardından izleyenleri kahkaha komasına sokan sahnelerin içinde yer alarak halkımızın beğenisini kazanan Arif Özdemir Gürbilek ne yazık ki hayata veda etti.

Gora filmini izleyen herkes onu çok sevmiştir. Ufo gören masum köylü olarak bilinen Arif Özdemir Gürbilek uzun süredir rahatsızdı ve tedavi görüyordu. Acı haber 17.12.2010 tarihinde geldi. Arif amca hastalığına yenik düşerek hayata gözlerini kapadı.

Hasta yatağında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arif Özdemir Gürbilek, ölmeden Cem Yılmaz’ı bir kez daha görmek istediğini söylüyordu. Birkaç gün gündemde olan bu istek Cem Yılmaz’ın kulağına gitti mi bilinmez.

Gora filmi ile hayatımıza giren, sempatik, sıcak tavırlarıyla kendine hayran bırakan Arif Özdemir Gürbilek’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

İşte Arif Özdemir Gürbilek’in Gora’da oynadığı sahne:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. nuManaGa diyor ki:

    Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sayın Huriye Gülgün Özberk. Gazetelerde ve televizyonlarda sık sık rahmetlinin Cem Yılmaz’ı görmek istediği söylendi. Yazımda “Cem Yılmaz’ın kulağına gitti mi bilinmez…” derken bu haberlerin doğruluğunun tartışmalı olduğunu belirtmek istedim. Yanlış bir şey söylemek istemem. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Arif Amca’ya tekrar Allah’tan rahmet diliyorum.

  2. huriye gülgün özberk diyor ki:

    babacığım hastalığında hiç bir zaman cem yılmaz illada gelsin diye ısrarcı olmamıştır.gazetilerin sorusuna yanıt olarak gelse sevinirim demiştir.babacığım zaten cem yılmazın hastalandığından asla haberi olmadığını biliyordu.bilse bile konuşmalarında işlerinin çok yoğun olabileceğinden gelemiyeceğini zaten biliyordu.gelmemesine çok üzüldüğünü zannetmiyorum.öyle olsaydı benimleydi sürekli benimle paylaşırdı.yanlız gora çekimlerinde çok mutlu olduğu 4 günü ve cem yılmazın babama olan ilgisini sürekli anlatırdı.anlatırken bile mutlu oluyordu.cem yılmaz babamın hastalığını vefanının sabahında öğrenmiş ve benim tf numaramı bulup başsağlığı dilemişlerdir.cenazeye bile yetişmesi imkansızdı.eşinin cem yılmaz gelmemesine babacığım üzüldüğünü söylesi yanlıştır.kesinlikle öyle birşey söz konusu olmamıştır.esasen cem yılmaza minnetkardı.mutlu olduğu günler için.ayrıca bende cem yılmaza çok ama çok teşekkür ederim.gora dede yi herkese kazandırdığı ve bizlere ondan çok güzel anıları hatıra bırakmasındaki emeği,katkıları için.cemyılmazı babacım cok seviyor ve ona değer veriyordu.asla bu konuda kendisinden üzüldüm kelimesini duymadım.gelemiyeceğini işlerinin yoğunluğundan zaten biliyordu yoksa bize aratır haber verdirirdi

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Büyük Sanatçı Melih Kibar
Büyük Sanatçı Melih Kibar

  Hep başka sanatçılardan dinledik onun müthiş eserlerini. Birçok sanatçı Melih Kibar'ın besteleri ile tanındı, hafızalarımızda yer etti. Biz ise Melih...

Kapat