nuManaGa.com

Düden ve Kurşunlu Şelaleleri / Antalya

Nisan sonlarına doğru düzenlenen bir gezi sayesinde görme imkanı buldum cennetten izler taşıyan bu güzel yerleri. Düden ve Kurşunlu adeta mest etti beni. Bu kadar güzel ve huzur dolu olacaklarını tahmin etmiyordum. Daha önce resimlerden gördüğüm şelaleleri ve eşsiz doğayı yakından görünce fotoğrafların yalan söylemediğine kanaat getirdim. Evet fotoğraflar yalan söylemiyor ama her şeyi de dile getiremiyor, gösteremiyor. Gürül gürül akan suların kulakları aşık eden seslerini bir taşa oturup dinleyince anlıyorsunuz fotoğraf makinelerinin bu güzellikleri aktarmakta yetersiz kaldığını.

Antalya’ya fazla uzak olmayan bu cennetten köşelere ulaşmak oldukça kolay. Kuş cıvıltıları ve rahatlatan su sesleri ile gezerken hiç sıkılmayacağınız yerler Düden ve Kurşunlu. Düden’de mağaraları gezip ardından su kenarına inerek derin bir nefes alın. Su seslerine kulaklarınızı, temiz havaya da ciğerlerinizi doyurun. Bu güzel doğayı size hep hatırlatması için bol bol da fotoğraf çekin. Düden ve Kurşunlu’dan ayrıldıktan sonra çektiğiniz fotoğraflarda eksik bir şeyler olduğunu göreceksiniz. Çünkü sadece manzaradan ibaret değil Düden ve Kurşunlu.

Bu güzel mekanlara ulaşım kolay demiştim. Antalya merkezden Düden’e ve Kurşunlu’ya saat başı minibüs seferleri olduğunu öğrendim. Zaten çok uzak değiller. Merkeze Düden 10 km, Kurşunlu ise yanılmıyorsam 25-30 km uzaklıkta.

Bu doğa harikası şelaleri mutlaka görün derim. Gördükten sonra bence vazgeçemeyeceksiniz ve Antalya’ya her gidişinizde bu güzel mekanları gezmek isteyeceksiniz.

Makineme takılanlar:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Number One, Mtv falan
Number One, Mtv Falan…

Bir sürü müzik kanalı var güzel ülkemin ekranlarında... Arabesk dinleyenlere de hitap eden kanallar var, pop veya rap dinleyenlere de......

Kapat