nuManaGa.com

Doğru Adam

  Milletvekillerimizin kendilerine yaptıkları zamların haberlerini okumaktan yorulduk. İlaç konusunu görüşme bahanesi ile yine zam yapıldı zaten yüksek olan vekil maaşlarına. Memura, işçiye gelince “Ekonomi batar…” diyerek üç kuruşu çok görenler; kendi taslarına kepçe kepçe koyuyorlar. İnsanların gelir dengesi o kadar değişti ki; aradaki uçurumlar günden güne artmakta. Boşuna cari açık ayakları yapılmasın!

  Bakan Mahmet Şimşek bazı zamlardan sonra “Zam değil güncelleme yaptık…” demişti. Vekil maaşları en çok güncellenen şey oldu günümüzde. Farklı konular görüşülüp karara bağlanırken araya vekil maaşlarının sıkıştırılması da çok etnteresan.

  Halkımız kızgın. Çünkü 600 lira ile hayatını devam ettirmek zorunda olanlara hiçbir iyileştirme, güncelleme gündeme gelmiyor. İşçi, memur kan ağlarken, vekillerimiz “Altın 180 lira, almasan vekile bak derler…” yahut “Misafirlerim geliyor yemeğe götürüyorum…” gibi ilginç nedenlerle kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Bu da halkımızı daha çok üzüyor.

  Vekil maaşlarına zam yapılacağı zaman tüm vekiller tek yürek oluyor. Hiçbir konuda anlaşamayan vekillerimiz bu hususta her daim hemfikirler. “Yahu zaten fazla para alıyoruz.” diyen olmuş mudur sizce? Cumhuriyet tarihinde bir kez böyle bir şey oldu. Merhum Adnan Kahveci maaşlarına zam isteyen vekillere “Beyler zaten aldığımız para fazla.” diyerek tepki göstermişti. Böyle bir çıkışa imza atan Adnan Kahveci’yi saygıyla ve rahmetle anıyorum. İşte doğru adam, adam gibi adam! Adnan Kahveci’den önce ya da sonra vekil maaşları konusunda tepkisini ortaya koyan bir kişi daha yok!

  Halkını, ülkesinin menfaatlerini düşünen Adnan Kahveci ne yazık ki şüpheli bir trafik kazası ile hayata veda etti. Doğru adamların başına hep bir hal geliyor. Adnan Kahveci gibi ülkesinin menfaatlerini düşünen vekiller bu ülkeyi yönetmedikçe emekli, işçi, memur her zaman kaşığın sapıyla idare etmek zorunda kalacak. Yıllardır olduğu gibi!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress ODunya Teması
WordPress ODunya Teması

  Türk imzalı her işe destek vermek boynumun borcu. WordPress yazılımını kullanarak sanal aleme açılanlara her zaman Türk yapımı temaları tavsiye...

Kapat