nuManaGa.com

Doğa İçin Çalmaya Devam

  Doğa için çalmaya, söylemeye tam gaz devam. Daha önce doğa için iki eser seslendirilmişti. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımda doğa için çalmanın, söylemenin önemine değinmiştim. Farklı ve ünlü sanatçılarla kadro daha da güçlenmiş son çalışmada. Amaç doğa için bir şeyler yapmak, çok kişiye ulaşmak, dikkat çekmek… Ünlülerimize de helal olsun. Yine Fırat Çavaş’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği  son çalışmada üç farklı eser seslendirilmiş. Ortaya yine dinlemeye doyamayacağımız, nefis bir iş çıkmış. Ellere, dillere, yüreklere sağlık!

Üçüncü çalışmada mükemmel bir potpuri seslendirilmiş. Gesi Bağları, Çayeli’nden Öteye, Çemberimde Gül Oya adlı türkülerimiz doğa için bir şeyler yapmaya çalışan sanatçılarımızın parmaklarında, dudaklarında yeniden hayat bulmuş. Ünlü isimlerin projede bulunduğunu söylemiştim. Fuat Saka, Hayko Cepkin, Gülçin gibi ünlü isimler bu güzel amaca omuz verenlerden bazıları. Gerçekten helal olsun. Ünlülerin sosyal sorumluluk adına bir şeyler yaptıklarını görmek güzel.

Potpuri fikrini kim ortaya attıysa ve düzenleme çalışmasını kimler yaptıysa ellerine, fikirlerine sağlık. Muhteşem bir düzenleme olmuş. Bu çalışmada karşımıza Akçaabat Horon Ekibi de çıkıyor. Klibin sonunda ufak bir horon gösterisi sergiliyorlar. Gerçekten harikalar!

Doğa için nice şarkılar, türküler, resimler, heykeller bekliyoruz ve her fırsatta destek vereceğimizi de yüreklilikle belirtiyoruz. Sözün özü: Doğadan çok çaldık, sıra doğa için çalmakta!

Karşınızda Doğa İçin Çal 3 (Çayeli’nden Öteye, Gesi Bağları, Çemberimde Gül Oya):

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Eğlence
Yazma Eğitiminde Atasözlerinin Kullanılması

  Türk dili deyimler ve atasözleri bakımından oldukça zengin bir dildir. Kalıtsal olarak nesilden nesile aktarılan deyimlerin ve atasözlerinin çok...

Kapat