nuManaGa.com

Doğa İçin Çal

   Tahrip edilen ormanlar, yakılan, katledilen ağaçlar, yok olan doğa… Bir şeyler yapmak gerek… Ağaç dikmek gerek, kirletmemek gerek, bilinçli bireyler yetiştirmek gerek… Hepsi doğru. Herkesin doğayı korumak için bir şeyler yapması gerek. İşte bu noktada çok güzel bir iş karşımıza çıkıyor: “Doğa İçin Çal”. “Divane Aşık” isimli türkümüze yaptıkları müthiş düzenlemeyi dinlemeyen pek az kişi vardır. Ne demiştik? Herkesin doğayı korumak adına bir şeyler yapması gerek. İşte bu duyarlı insanlar topluluğu doğa için şarkı söylüyor.

  Youtube’de, Facebook’ta veya video paylaşılan herhangi bir sitede mutlaka rast gelmişsinizdir 45 farklı ismin söylediği “Divane Aşık” isimli türküye. Aklınızda sadece güzel sözler değil “Doğa İçin Çal” sloganı da kalmıştır. Böylece proje amacına ulaşmıştır.

  Mesele sadece ağaç dikin, temiz tutun demek değil. Asıl mesele doğayı korumak adına herkesin elinden geldiğince bir şeyler yapması. Günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin ve video paylaşım sitelerinin ne kadar popüler olduğu ortada. Buralarda paylaşılan videolar, resimler milyonlarca kişi tarafından izlenmekte. İşte bu ağlar vasıtası ile önemli konulara insanların dikkatini çekmek  mümkün.

  Şarkı söyleyin, video çekin, film yapın… İçinizden ne geliyorsa, elinizden ne geliyorsa… Ben web sayfamda yazarım, şarkı söylerim… Bir başkası afiş yapar, haber yapar, sempozyum düzenler…

  “Doğa İçin Çal” projesi kapsamında “Divane Aşık” ve “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli türkülere düzenleme yapıldı. Milyonlar izledi ve de insanların gönüllerine ulaşıldı. Gerçekten çok kaliteli ve başarılı bir iş. “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli türkümüzde sürpriz isimler var. İzleyince göreceksiniz.(Videolar aşağıda.) “Doğa İçin Çal” projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için:  http://www.dogaicincal.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Dilerim ki böyle güzel projelerin devamı gelir. Belgesel, klip, sinema filmi… Ne olduğunun önemi yok. Güzel bir amaca hizmet etsin yeter.

“Divane Aşık”

“Uzun İnce Bir Yoldayım”

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
smackdown
Başlarım Amerikan Güreşinize

Şiddet, korku, kan vb. unsurlar içeren yayınlar için RTÜK amcamız bol bol yasak koymakta. Eldeki sigarayı mozaikleyerek, kan sahnelerini keserek...

Kapat