nuManaGa.com

Dmoz’a Kabul Edildik

Mutluyum, heyecanlıyım, kıpır kıpırım… Çünkü sayfamız, sanal alemin en kaliteli web dizini olan DMOZ‘a kabul edildi. Webmaster uleması bilir DMOZ‘un ne kadar önemli olduğunu. Ben bilmeyenler için DMOZ hakkında kısaca bilgi vereyim:

DMOZ‘un açılımı “The Open Directory Project” tir. Yani Türkçe meali açık dizin demektir. Biraz daha açacak olursak bir listeleme sitesidir diyebiliriz. DMOZ‘da web sayfaları listelenmekte.

“Ne işe yarar?” diye düşünenlere de DMOZ‘un sanal alemde en çok bilinen dizin sayfası olduğunu, pagerankının 8 olduğunu(Daha demin baktım.), eğer kabul edilirseniz bu pageranktan yararlanılabileceğini, DMOZ kalitesi ile sayfanıza ziyaretçi çekebileceğinizi, Google,  AltaVista, Yahoo gibi arama motorluğu yapan amcaların sayfanıza daha çok önem vereceğini ve bunun gibi birçok olumlu katkısı olduğunu söyleyebilirim. Yani kısacası DMOZ sanal alemin en baba sitelerinden diyebiliriz ve bu baba şefkatli kollarını sayfanıza açarsa eğer, sayfanızın istatistikleri hızla yükselecektir.

DMOZ‘ a kabul edilmenin heyacanı  var şu an klavye tuşlarına dokunan parmaklarımda. Bu gazla bol bol yazı yazar ve her gördüğüme “DMOZ‘a kabul edildim lan!” diye mutlu, mesut cümleler kurarım ve de eminim ki  “Domuz mu? O ne ya?” şeklinde cevaplar alırım. :) Olsun. Ben uzun uzun anlatırım ne olduğunu. Havamı yaparım anlayacağınız. :)

DMOZ‘a kabul edildiğime inanmayan varsa buraya tıklayarak hayal dünyasında yaşamadığımı görebilir. :) Yaradan hepinize nasip etsin dostlar. :)

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,
 1. nuManaGa diyor ki:

  Bence biraz sabret yararını göreceksin. Ben de yeni yeni görmeye başladım. Özellikle Alexa verilerimde artış oldu.

 2. Tubiletta diyor ki:

  Bir kaç hafta önce benim sitemi de kabul ettiler ama şimdilik bir yararını göremedim.

 3. nuManaGa diyor ki:

  Çok teşekkür ederim Berkay güzel sözlerin ve temennilerin için.

 4. Berkay diyor ki:

  nuManaGa öncelikle hayırlı olsun. DMOZ u bilmiyordum doğrusu :) ama pagerankının 8 olması gerçekten nasıl bir site olduğunu anlamama yetti. :) umarım istediğin doğrultuda bu yükseliş devam eder. Tebrikler :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
hititler
Tarihin Arka Odalarında

Dostum Metin Kazan'ın tarihin karanlık odalarına ışık tutan yazısı... :) Tarihin Arka Odalarında Çarpıtılmış Bir Aşk Hikâyesi M.Ö 1250li yıllar....

Kapat