nuManaGa.com

Die Wolke – Bulut Filmi

  Sonun başlangıcını anlatan muhteşem bir film. Yer Almanya. Nükleer santrallerdeki sızıntı tüm şehri yakın zamanda etkisi altına alacak, radyasyonun neden olduğu yağmurlar başlayacak. Kaçmak gerek… Araçlar trafiği kilitlemiş durumda. Kaçmak için tren yolunu kullanmak en hızlı çözüm. Tren garının önünde mahşeri bir kalabalık. Herkes bir an önce şehirden uzaklaşmak istiyor. Radyasyonun etkisi ile oluşan bulutlar göğü kararttı. Tek şans son trene binip şehri terk etmek. Herkes birbirini eziyor, trende yer yok, yetkililer insanları “Yer yok!” diyerek savuşturuyor…

  Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan bu film gerçekten çok etkileyici. Nükleer reaktörlerin yaratacağı bir sorunun nelere mal olabileceğini açıkça gösteriyor insanoğluna Die Wolke adlı film. Radyasyonun adım adım yaklaştığı bir şehirde yaşananları ve felaketin ardından hayatları mahvolan insanların acı hikayelerini konu alan film on üzerinden onu hak ediyor.

  Filme televizyonda tesadüfen denk geldim. Adı Ölüm Şehri olarak geçen bu filmi internette, DVD satan mekanlarda aradım fakat bulamadım. Sonunda filmin gerçek adının Die Wolke olduğunu öğrendim. Türkçeye “Ölüm Şehri” olarak çevrilmesinin saçma olduğunu da belirtmek isterim. Bulut olarak çevrilmesi daha uygun olurdu.

  Çernobil ve Fukuşima gibi felaketlere rağmen hala nükleer santrallerin arkasında duranların olması şaşırtıcı ve bir o kadar üzücü. Bu filmde Hannah’ın başından geçenleri izleyenler nükleer santrallerin olası bir kazada insan hayatını nasıl kararttığını görecekler.

  Televizyonlarda Ölüm Şehri olarak karşımıza çıkan ve asıl adı Die Wolke olan bu müthiş filmi mutlaka izleyin. Oyunculuklar, hikaye, kurgu… Her şey mükemmel. Çernobil’den ders almayan insanoğluna 105 dakikalık bir rapor sunuyor Die Wolke.

  Geç olmadan nükleer santrallerin önüne geçilmeli. Dünyayı daha da yaşanmaz bir hale getirmeyelim. Die Wolke adlı bu güzel filmi izleyince bana hak vereceksiniz. İyi seyirler.

  Filmin sadece Youtube’de fragmanını bulabildim. Youtube’ye giremeyenler kusura bakmasınlar.

İşte filmin orijinal fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Büyüksün Akismet
Büyüksün Akismet!

  WordPress ile kurulmuş bir blog sayfası varsa orada mutlaka istenmeyen, reklamlı ve başa bela olan yorumlar vardır. Bu yorumlar...

Kapat