nuManaGa.com

Devşirmeye Gerek Yok

  Olimpiyat tarihine geçen iki Türk kızı var: Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut. Ülkemiz için pek parlak geçmeyen 2012 Londra Olimpiyatları’nda altın ve gümüş madalya alarak yüzümü güldüren atletlerimizi yürekten kutluyorum. Süreyya Ayhan’dan sonra yeniden bu alanda ses getirmemiz sevindirici. Benim için daha da önemli olan Türk gençlerine güvenildiğine başarının geleceğinin ispatlanmasıdır.

  Birçok branşta yarışıyoruz. Modaya uyup sporcu devşirerek başarı arıyoruz. Mümkün mü? Değil. Milli forma bambaşka bir şeydir. O formanın bir ruhu vardır. Hissedemeyenler başarı kazanamaz. Biz istediğimiz kadar sporcu devşirelim. Faydası yok! Başarı için Türk gençlerinin önünü açmak ve milli formayı asıl sahiplerine teslim etmek gerekiyor.

  Aslı Çakır Alptekin’in ve Gamze Bulut’un olimpiyatlarda verdiği en önemli mesaj şudur: “Devşirmeye gerek yok. Biz varız!”  Duyurulur!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Nesil Neden Kamyoncu Olmak İstedi?
Bir Nesil Neden Kamyoncu Olmak İstedi?

Doksanlar çok kıymetli, en güzeli... Bu dönemde çocuk ya da genç olanlar bilirler kıymetini o yılların. Şirindir, saftır, duyguludur, gerçekçidir...

Kapat