nuManaGa.com

Devletin Derinliklerinde

  Gazetecilik alanında ciddi bir yeri olan ve birçok ödülle araştırmaları taçlanan Saygı Öztürk’ün önemli kitaplarından biri Devletin Derinliklerinde. Doğan Kitap etiketiyle raflarda boy gösteren Devletin Derinliklerinde, çok satan kitaplardan. Halkımızın politik konulardaki yayınlara fazla alaka göstermesinin bunda etkisi büyük elbette. Peki neler anlatıyor Saygı Öztürk, Devletin Derinliklerinde adlı kitabında?

  Ülkemizde karanlık olaylar, ilişkiler hiçbir zaman tükenmez. Derin devlet, PKK, Susurluk… Bitmez tükenmez karmaşanın içinde sıkıntıya maruz kalan hep güzel yurdumun güzel insanları oluyor ne yazık ki. Şehit düşen gençler, öksüz kalan yavrucaklar, eşini kara toprağa vermek zorunda kalan eşler… Karanlık düzenin aktörlerine dikkat çekiyor bu kitapta Saygı Öztürk. Öyle kuru kuruya sıralamıyor cümlelerini; kanıtlarla yürüyor yazar. Kaybolan silahların dökümleri, ifade tutanakları, müfettiş raporları kitabın sonunda okuyucuya sunuluyor. Bunlar da Saygı Öztürk’ün kanıtlarının ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

  Eserden başlıklar vermek istiyorum: PKK’ya Karşı Müslüman Kardeşler, İlçeyi Bastılar, Otel Odasında Apo Pazarlığı, Apo Ülke Arıyor, Ertaç Tinar’ın Gizli İfadesi, Bakan Güzel’in Fareli Odası… Başlıklardan da anlaşılacağı üzere çok önemli ve derin konulardan örülü Devletin Derinliklerinde. Abdullah Öcalan’ın öldürülmesi için yapılan planları, bir Avrupa ülkesinde terör yuvalarına baskın düzenlemek için alınan silahları ve bunlar gibi pek bilinmeyen diğer mühim olayları okuyucuya aktaran Saygı Öztürk, bir dönemin perde arkasına dikkat çekiyor.

  Saygı Öztürk’ün bu kitabından benim yaptığım çıkarım şu: Bu ülke iyi ajanlar yetiştirmiş zamanında ve geçmişte gerçekten terörü bitirmek için uğraşılmış. Okuyunca bana hak vereceksiniz ve günümüzde boş boş oturulduğunun farkına varacaksınız.

  Devletin derinliklerine inmek için Devletin Derinliklerinde adlı bu kitaba bir göz atın derim. Şaşıracağınıza eminim.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Deli Kurt
Deli Kurt

  "Üstü örtülü bir kağnı, gecenin karanlığı içinde ağır ağır ilerliyordu. 1403 yılının sonlarıydı ve dondurucu rüzgar ortalığı kasıp kavuruyordu..."...

Kapat