nuManaGa.com

Deve Plajı / Fethiye

Deve Plajı, Fethiye sınırları içerisindeki mükemmel alanlardan biri. Tekne turları ile rahatlıkla ulaşılabileceğiniz Deve Plajı, güzel havası ve temiz suyu ile dikkat çekiyor. Fethiye’deki plajların, koyların hiçbirinin mavi bayrağa falan ihtiyacı yok. Zaten mavi bayrak az kalır. Bir plaja 4-5 tane dikmek gerek. Genellikle tekne turlarının son durağı olan Deve Plajı’nda yüzmek gerçekten çok keyifli. Ayrıca sadece yüzmek değil, sahilde birbirinden değişik taşlar da görmek mümkün. Taş, deniz kabuğu toplamayı sevenler çok farklı taş çeşitlerini ve deniz kabuklarını burada görebilirler.

Tekneden inmeden önce yapılan anonsta süslemede kullanılan küçük ve görsel açıdan beğeni toplayan taşlar toplanabileceği belirtiliyor. Benim pek işim olmaz ama ufak ufak, boncuk gibi taşlar toplayanları gördüm. Özellikle yabancı turistler pek meraklı oluyorlar bu taşlara.

 

 

Bu güzelliklerin tanıtılması adına ne kadar az şey yapılıyor. Keşke bu güzellikleri daha geniş kitlelerin tanıması sağlanabilse. Bu internet sitesinin amacının ülkemizdeki güzellikleri tanıtmak olduğunu söylemeliyim. Sadece gözde mekanların ve tatil merkezlerinin tanıtımının yapılması böyle güzel alanlara saygısızlıktır. Yurdumuzun her köşesinin cennet olduğunu tekrar hatırlatmak isterim.

Deve Plajı’na ulaşmak için Ölüdeniz, Çalış, Hisarönü ve Ovacık gibi turların bol olduğu yerlerden bilgi edinebilirsiniz. Deve Plajı tertemiz suyu ve çeşit çeşit taşları ile Fethiye’de sizleri bekliyor.

Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yolculuk
Yolculuk

  Her yolculuk hüzünlendirir beni. Gar, terminal, ayrılık varsa gözlerimde de yaş var demektir. Hemen annem düşer aklıma. Sanki ondan ayrılıyormuşum...

Kapat