nuManaGa.com

Deprem Vergisi

  Van depremi ile birlikte 7.2 şiddetinde sarsılan Türkiye deprem vergilerinin nereye gittiğini konuştu günlerce. Herkes başka bir şey söyledi. 12 yıl boyunca toplanan vergilerin akıbetini merak etmeyen kalmamıştı. Soru önergeleri, televizyonlardan gelen çağrılar derken deprem vergilerinin nereye gittiği hususunda bir açıklama geldi. Hem de yetkili bir ağızdan. Maliye Bakanı Şimşek deprem vergisi hakkında açıklama yaptı.

  Sayın Mehmet Şimşek deprem vergilerinin eğitimde, sağlıkta kullanıldığını açıklayarak hepimizi şaşırttı. Bakan yüzündeki hafif gülümseme ile birlikte “Halkımıza, eğitime, çiftçiye, tarıma…” gibi şeyler söyledi. Yani deprem vergisi diye toplanılan onca para gerektiği gibi kullanılmadı, amacına hizmet etmedi!

  Bakana kimse, hiçbir şey sormadı. Sağlık, eğitim, tarım ve diğer her şey için zaten vergi veriyor halkımız diyen bir babayiğit çıkmadı ne yazık ki. Deprem vergilerini neden amacına hizmet edecek şekilde kullanmadınız? Ben sordum ahali… Tabi cevapsız kalacak her zaman olduğu gibi!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Arakan'da Katliam Var
Sağ Olun Demokratikler

  Mutluyuz. Çünkü herkes demokratik... Kara düşüncelelerle kirletilen kavramların başında gelen demokrasi ile kanka oldu güzel ülkemin insanları. Ön yargılı...

Kapat