nuManaGa.com

Denizli’ye Mazgal Lazım

  Seviyorum bu güzel şehri. Kültürü, tarihi, havası, suyu… Son yıllarda çok gelişen ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Denizli’yi herkes görmeli, buralarda gezmeli… Güzellikleri, yapılan başarılı işleri sık sık dile getiriyorum bu sayfada. Yazdığım yazılardan Denizlili dostlarım çok memnunlar. Takip ediyorlar mı bilmem ama belki Denizli Belediyesi de memnundur. Hep olumlu şeyler yazılması gibi bir şey olmamalı tabi. Olumsuzlukları da belirtmem gerek diye düşünüyorum. Olumsuzluklara değinmezsek doğruya ulaşmamız mümkün olmaz. Yanılıyor muyum?

  Efendim gelelim mevzuya. Ege’nin güzel şehri Denizli’de mazgal eksikliği var. Özellikle Kınıklı tarafta yağmur yağdığında kimi sokaklarda ufak göller oluyor, yokuşlardan ince dereler akıyor. Su birikintileri dizlere kadar gelmiyor ama yayaların ıslanmasına, yürürken zorlanmasına neden olduğu da görmezden gelinemez. Yolların kesiştiği yerde mazgal olmaması kaldırımdan inenlerin ayaklarının su dolmasına sebep olmakta. Bu soruna bir çözüm bulunursa gerçekten çok iyi olacak.

  Bu yazının yazıldığı tarihte Denizli’de altyapı çalışmaları bitti, üstyapı çalışmaları ise devam etmekte. Yeni yollar, kaldırımlar yapılmakta. Asfaltlar dökülmeden, taşlar döşenmeden yolların birleştiği yerlere mazgallar konulursa bu sorun kolaylıkla aşılabilir diye düşünüyorum.

  Az sayıdaki mazgal ve rögar kapakları ne yazık ki yağmur sularının birikmesine engel olamıyor. Duyula, biline, görüle.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Behzat Ç.
Behzat Ç.

  Televizyon tarihinde eşi görülmemiş bir dizi Behzat Ç. Neden mi? Çünkü tabuları yıktı. Başarısız polisiye dizilerin çekildiği ülkemizde "gerçeğe...

Kapat