nuManaGa.com

Denizli’nin Eşsiz Lezzeti

Bendenizdeki Denizli sevdasını bilmeyen yoktur; ama hala haberdar olmayanlar varsa sitemizdeki yazıları takip ederek bu sevdaya giden yolda adımlama şansına sahip olabilirler. Her köşesinde anılar biriktirdiğim ve yolum düştüğünde huzurla buluştuğum Ege’nin en güzel şehrinin enfes bir tadıyla tanıştırayım sizleri: Dondurmalı irmik helvası.

Dondurmalı İrmik HelvasıDenizli'de.Hemen söyleyeyim: Bu bir reklam yazısı değildir, sadece sevdiğim bir lezzet olan dondurmalı irmik helvasına olan hasretimin artmasıyla kaleme alınmış bir yazıdır.

Dondurmalı irmik helvasının doğru adresi Hacı Şerif’tir. Bayramyeri’ndeki dükkanına sık sık uğradığım ve damağıma şen tatlar bıraktığım Hacı Şerif artık Denizli’nin dört bir yanına şubeler açarak daha fazla kişiye ulaşmayı başarmış. Tabii bu sevindirici. Hiçbir zaman kalitesinden ödün vermeyen bu firmanın başarısı sevindirici. Ulusal kanallarımız da Hacı Şerif markasının yükselişinin farkında olacak ki Denizli’ye uğrayan her program mutlaka Hacı Şerif’in lezzetlerine yer veriyor.

Şimdi “Yahu irmik helvası ve dondurma işte!” diyenler olabilir. Evet görünüşte öyle. Evde de denenebilir; ama yalnızca Denizli’de yediğinizde görünüşün altındaki sırlara ulaşmanız mümkün olabiliyor. Ağzınızda dağılan irmik ve dondurmanın bir benzerini Denizli’nin kaldırımları haricinde hiçbir yerde aynı tatta bulamayacağınızı anlıyorsunuz her kaşıkta.

Ey Denizli’ye gidenler!

Pamukkale’ye, Laodikya’ya, Çınar’a, Çamlık’a, Demokrasi Meydanı’na, İsrafil Deresi’ne ve daha nice mekanlara uğrayın. Yorulunca bir mola verip dondurmalı irmik helvasıyla enerji depolamayı unutmayın!

Unutmayın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Apollon ile iyi dostuz.
Seni Yeneceğim Side

Bazı mekanlar vardır bir gördükçe bin göresiniz gelir. Yine o bazı mekanlarda geçirdiğiniz vakit bir türlü geçmesin istersiniz. Benim için...

Kapat