nuManaGa.com

Denizli Konağı

  “Denizli’deki en güzel kafe, restoran neresidir?” diye soranlara her zaman “Denizli Konağı” diyorum. Muhteşem bir mekan burası. Bahçesinde tavşanlar dolaşan, çayına doyum olmayan bu güzel mekan Çınar Meydanı’na çok yakın. 2 adımcık… Denizli’deki en nezih kafe dersem abartmış olmam sanırım. Gürültüden uzak, ailece gidilebilecek, dostlarla keyifli sohbetler edilebilecek, çok hoş bir yer Denizli Konağı. Denizli’ye yolu düşenlerin yahut burada ikamet edenlerin uğrak yeri olabilecek bir mekan olarak dikkat çekiyor bu güzel konak.

  Denizli Belediyesi’nin desteğiyle restore edilen konak görenleri hayran bırakıyor. Eski Denizli evleri gerçekten çok güzelmiş. Denizli Konağı’na adım atar atmaz iç geçiriyor insan. Denizli Konağı’nın yemyeşil bahçesinde tavşanlarla (Birinin adı Osman’dır.) oynayıp, tavla atıp, içecekler yudumlayıp keyifle vakit geçirmenin tadı anlatılamaz.

  Konak iki bölümden oluşuyor. Bir bölüm kafe diğeri ise restoran olarak hizmet vermekte. İlle yemek yemeniz, bir şeyler içmeniz gerekmiyor bu güzel mekanı gezmek için. Konağın içinde Denizli’ye has eşyalar da sergilenmekte. Kamalar, perdeler, yöresel kıyafetler, havlular, örtüler… Beğendiğiniz ürünü satın alma imkanınız da var.

 

  Eski yapılara hayran olan bendeniz, Denizli Konağı’nın müdavimlerindenim. Sadece konağın havasını solumak bile yetiyor. Bu konağı ayağa kaldıranları kutlamak gerek. Özellikle odalardaki ahşap dokunun bozulmamış olması sevindirici. Malumunuz restorasyon yapıyoruz diyerek metal, beton kalıplar yerleştiriliyor her yere. Denizli Konağı’ndaki iyileştirme çalıştırmaları gerçekten çok başarılı olmuş.

  Denizli’de mi oturuyorsunuz? Yolunuz Denizli’ye mi düştü? “Nereye gitsem?”, “Nerede otursam?” diye düşünmeyin. Gidiverin Denizli Konağı’na. Nezih bir ortamda keyifli vakit geçirmek, bir şeyler içmek ve yemek için Denizli Konağı doğru adres.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Özledik Be Denizli
Özledim Be Denizli!

  Daha çok olmadı ayrılalı senden. Başladı yürekte hasret şimdiden. Ne güzel seneler geçirdik kucağında Denizli. Uzak kalınca bir garip oldu...

Kapat