nuManaGa.com

Denizli Belediyesi Konservatuvarı Gezisi

Uzun zamandır TEGV konulu yazı yazmadığımın farkına vardım. Farkına varır varmaz da patlatayım bir yazı dedim.Bu yazıda Denizli Belediyesi Konservatuvarı’na yaptığımız geziden bahsedeceğim.

Gezimizi güzel bir perşembe günü gerçekleştirdik.Sevindik’te bulunan birimimizden minübüse atlayıp öğrencilerimizle birlikte Denizli Belediyesi Konservatuvarı’nın yolunu tuttuk.Kısa bir yolculuğun ardından konservatuvara vardık.Denizli’de bulunan diğer birimimizi beklerken çocuklarımızla bol bol fotoğraf çekindik.Etrafa da alıcı gözüyle şöyle bir baktık. :)

Konservatuvarda görevli olan hocalarımız ve diğer görevlilerin sıcak karşılaması bizi oldukça mutlu etti.Konservatuvarın bölümlerini gezmeden önce konservatuvar binası hakkında, konservatuvar hocalarından bilgiler aldık.(Ne çok konservatuvar kelimesi kullandım yahu! :) ) Ardından öğrencilerimizle birlikte daldık içeri.

İçeride önce bir piyano ardından da gitar dinletisi sundu bize konservatuvar öğrencileri.Öğrencilerimiz, akıllarına takılan ya da bilgi almak istedikleri konularla ilgili sorularını yönelttiler konservatuvarda eğitim alan öğrencilere ya da eğitim veren hocalara…Konservatuvar hocalarından bir kısmı ise öğrencilerimize sürpriz yaparak sahneye çıktılar.Türküler seslendirdiler.Öğrencilerimiz bildikleri türkülere hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Gerçekten çok güzel bir gezi oldu ama canımı sıkan bir olayı da paylaşmak isterim.Konservatuvar hocalarımızın küçük bir sahne hazırladığını söylemiştim.Bu sahne sırasında hocalarımız öğrencilerimize bildikleri türküleri sordular fakat pek tatmin edici cevaplar alamadılar.İşte o zaman salona şöyle bir baktım da çoğu öğrencimizin türküden bihaber olduğunu gördüm.Ayrıca öğrencilerimizin “Türkü de neymiş Ceza yok mu?” gibi cümleler kurması da beni ayrıca üzdü.Özay Gönlüm’ün,Hayri Dev’in yetiştiği bu toprakların gençleri özüne yabancılaşmaya başlamış gördüğüm kadarı ile.Üzülmekle iş bitmiyor tabi.Üzerime düşeni fazlasıyla yapıp, öğrencilerimize türküleri sevdirmeyi bu gezi itibariyle kendime görev edinmiş bulunmaktayım.

Bu güzel gezide emeği geçen herkese çok teşekkürler.(Benim de emeğim var biraz. :) ) Çocuklarımız ve de bizler için oldukça yararlı bir gezi oldu.Başka gezilerde görüşmek dileğiyle.Esen kalın. 😉

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hayatın İçinden Dışına...
Hayatın İçinden…

Bu sefer ki yazımda Erasmus hikayeme ara veriyorum. Tabi ilerleyen haftalarda devam etmek üzere... :) Bazen hayatta öyle zamanlar gelir...

Kapat