nuManaGa.com

Demir Adam 2

Fantastik filmleri pek sevmem. Süper kahramanların bir çırpıda bütün sorunların üstesinden gelmesi beni oldum olası sıkmıştır. Kaslı bir adam, sevişken bir hatun, bir de kötü adam varsa ve bol efekt kullanılmışsa o salondan kaçın derim. Peki Demir Adam 2 böyle mi? Değil! Demir Adam 2 filmi görsel şölenin yanında süper kahramanların da eksikleri olabileceğini göz önünde bulunduran bir film olarak dikkat çekiyor.

Orijinal adı Iron Man olan bu filmin ilkini izlemedim. Yaptığım araştırmalar sonucunda birinci filmin konusunun farklı olduğunu öğrendim. Yani bu bir devam filmi sayılmaz. Önce ikinci daha sonra ilk filmi izleyerek tarihe geçmeyi planlıyorum.

Filmde tüm dünyanın tanıdığı çılgın mucit Tony Stark, Demir Adam olarak hayran sayısını ve gücünü günden güne artırmaktadır. Ancak bu durum devleti rahatsız etmektedir. Demir Adam’ın güvenli olmadığı ve bu icadın orduya katkı sağlayacağı düşüncesi ile sık sık Tony Stark sıkıştırılmaktadır. Tam bu sırada bir Rus fizikçi Demir Adam’ın karizmasını çizer ve asıl olaylar bundan sonra gelişir…

Filmin efektleri ve oyunculukları mükemmel. Scarlett Johansson pek göze batmıyor. Tony Stark karakterini canlandıran Robert Downey Jr. harika bir performans sergilemiş. Bu performansa Samuel L. Jackson ve Mickey Rourke eşlik ediyor.

Demir Adam 2 gerçekten sürükleyici. Sıkılmadan, sonuna kadar izleniyor. Efektler büyülüyor. Hele Monaco’daki yarış sırasında Demir Adam ve Rus fizikçinin dövüşmesi yok mu… Müthiş! Formula 1 pistindeki harika sahneler göz alıcı. Yönetmeni ve teknik ekibi kutlamak gerek.

Fantastik filmleri sevenler zaten bu filmi izlemiştir. Fantastik sevmeyenlere de Demir Adam 2’yi şiddetle tavsiye etmekteyim. Mutlaka izleyin!

Demir Adam 2 fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Eşkel / Bursa
Eşkel / Bursa

  Bursa'nın soluklandığı, huzur dolu bir tatil arayanların tercih ettiği şirin bir yer Eşkel. Bu şirin yere ailesi ile birlikte sakin...

Kapat