nuManaGa.com

Cüneyt Ergün

Yeni bir ses keşfettim: Cüneyt Ergün. İyi sesi ve şarkılarıyla müzik piyasasına giriş yapan Cüneyt Ergün’ü Bilinmeyen Saat Uygulaması adlı şarkısıyla tanıdı Türkiye; ben ise Kırmızı ile tanıdım. Yeni bir isim tek şarkıyla hafızalarda yer ediyorsa, bir sıkıntı vardır: “Tek şarkılık” yakıştırması yapılabilir bu isme. Fakat şarkıcının diğer eserleri de dinleyicileri mest ediyorsa, o kişi müzik piyasasında kalıcı olacak demektir.

Bence Cüneyt Ergün kalıcı olacak. Çünkü tek şarkılık bir şarkıcı olmadığını ispatladı. Bilinmeyen Saat Uygulaması’nın yanı sıra; Kırmızı, Yorgun, Aşkımın Bir Kalbi Varmış, Taşıdığım Kadar Varsın adlı şarkılarla da adından söz ettiriyor Cüneyt Ergün. Ayrıca sahne performansı dedikleri şey gerçekten çok iyi. Yabancı şarkıları da çok iyi seslendiren Ergün, sahnede büyüyor.

Peki Cüneyt Ergün kimdir? Efendim, sahnede söylediğine göre Karamanlı bir şarkıcıdır; müzik öğretmenidir; şiirleriyle, denemeleriyle yazın dünyasında da yer alan bir isimdir. Yani “tek şarkılık” adam değildir.

Cüneyt Ergün güzel ve farklı şarkılarıyla piyasadaki isimlerden bence birkaç adım önde. Aşağıdaki video oynatıcıda Cüneyt Ergün şarkısı var: Dinleyin ve kararı siz verin.

Bilinmeyen Saat Uygulaması:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Tablet
Tablet Kime Gerek?

  Eğitim sistemimizde köklü değişiklikler yapılmakta. Kök dahi sökülecek; o derece! 4-4-2, 3-5-2 gibi çeşitli varyasyonların deneneceği artık kesinleşti. Hiçbir pilot...

Kapat