nuManaGa.com

Cumhuriyet Bayramı

  Bugün 29 Ekim. Yeni yaşın kutlu olsun Türkiye. 88 oldun ama hala gençsin ve çok güzelsin. Kırmızı ve beyaz hiçbir yere bu kadar yakışmıyor. Ay ve yıldız gökyüzünde değil; şanlı al bayrağımın üzerinde değerli. Bir kez daha Türk doğduğum, çok yıldızlı değil; tek yıldızlı al bayrağımın altında yaşadığım, cennet gibi güzel Anadolu’nun havasını soluduğum, şanlı tarihe ve atalara sahip olduğum için şükrediyorum.

  Büyük sıkıntılara, zorluklara karşı koyarak kurduğumuz ve Türk elinin dokunduğu en güzel şey olan Türkiye Cumhuriyeti bugün 88 yaşında. Var mı daha büyük mutluluk? Aziz vatanımızın bağrındayız ve kırmızıyız, beyazız.

  29 Ekim 2011 günü, bu yazıyı yazarken biraz da hüzünlendim. Çünkü bu sene yani 2011 yılındaki Cumhuriyet Bayramı törenleri ne yazık ki iptal edildi. Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından böyle bir karar alındı. Oradaki kardeşlerimize çok üzülüyoruz fakat törenlerin iptal edilmesi gerekmiyordu. Bu bir lise balosu değil ki! Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü! Milli bilincin ağır darbe aldığı şu günlerde Cumhuriyet Bayramı gibi günlere çok ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim.

  Olsun! Sadece yüreklerimizde de olsa kutlayacağız Cumhuriyet Bayramı’nı! Doğum günün kutlu olsun Türkiye! Gönüller dolup taşıyor; Cumhuriyet Bayramı sevinciyle!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İlginç Bir Diyalog
İlginç Bir Diyalog

  Hayat zorluklarla dolu. Her engel aşılır mı? Bence aşılmaz. Karşısınızdaki engel bir insansa ve bu insan laftan anlamıyorsa yapacak...

Kapat