nuManaGa.com

Çok Sertiz Çok

  İsrail dokuz kardeşimin kanına girdi. İki gün sustuk; sonra bir çıktık meydana… Aslanlar gibi kükredik. Fransa soykırım yalanlarını yasalaştırdı; iki gün sustuk… Sonra tepkimizi çok sert gösterdik. Suriye savaş uçağımızı düşürdü. İki gün sesiz kaldık… Ardından çok sert konuştuk. Anında tepki vermek her şeyi çözecekken yahut ülkemizin sırtındaki yükü atacakken hep birkaç gün beklemeyi tercih ediyoruz.

  Önceki mevzuları geçelim. Suriye’nin yaptığı hainliğe gelelim. Uçağımız vuruldu ve günler sonra “sert” açıklamalarla halkın huzuruna çıkıldı. “Bir daha yapılırsa…” Her devletin bir kere yapma hakkı mı var? İsrail’e de benzer cümlelerle sözde kalan yaptırımlar uyguladık.

  Oysa yapılması gereken, uçağımız vurulduğunda birkaç savaş uçağı kaldırıp hain saldırıyı düzenleyenlere yanıt vermekti. O zaman ihale bizde kalmazdı ve işte bunu yapsaydık kendimizi savunmuş olurduk. Sevimsiz İsrail 2 askeri kaçırıldığı için Lübnan’ı yakıp yıkmıştı. “Bir daha yapılırsa…” dememişti. Şimdi o bölgede İsrail’e yan bakan yok. Katil İsrail sertliğinden hiçbir zaman ödün vermediği için bu kadar güçlü. Biz bu bölgenin gücü isek bize de kimse yan bakamamalı. Suriye kimdir? Benim uçağımı düşürecek cesareti nereden bulur? İstediğimiz kadar yabancı ülkeleri “haberdar edelim” biz. İcraatı Türkiye yapmalı. Yabancı ülkeleri ne ilgilendirir?

  Çok sertiz çok; ama sadece lafta kalıyor. Yaşananlar tazeyken verilen “sert” tepkiler etkili olur. Zaten her gün “sert” konuşuyoruz, lazım olduğunda ne yapıyoruz?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya'dan Ses Yok
Rusya’dan Ses Yok

  Jetimiz Suriye tarafından düşürüldü. Dünya ayakta. Amerika, İran, İngiltere... Birçok ülke inandırıcı olmasa da kınama mesajları yayınlıyor. Peki Suriye'nin...

Kapat