nuManaGa.com

Çok İlginç Değil mi?

  İlginç şeyler yaşanır güzel ülkem Türkiye’de. Aklınıza gelebilecek her türlü gariplik yaşanmıştır, yaşanıyordur, yaşanacaktır. Şimdi azıcık siyasete dokunduralım. Siyasi ve politik bir ilginçliğe dikkat çekelim. Mesele bazı demokratik kimseler. Barışı onlardan başka kimse iyi bilemez, demokrasi sadece onların malıdır. Kahroluyoruz demokrasiyi  bu kimselerin savunduğunu görünce. Terör örgütünü ve İmralı gelinini destekleyen kimselere demokrasi, barış kelimelerinin armağan edilmesi çok ilginç değil mi?

  Gariplikler bitmez bu hususta. Mesela eski partileri kapatıldığında ve bazı isimler siyasi yasaklı durumuna düştüğünde meclisten çekileceklerini söylemişlerdi demokratik kimseler. Daha sonra çıkıp İmralı gelininin mecliste kalın dediğini söylediler. Bu nasıl bir iştir? Eski partileri terörün odağı haline geldiği için kapatılan ve yeni parti kuranlar bu açıklamadan sonra terörün odağı haline gelmiş olmuyorlar mı?

  Yine bir başka ilginç durum binlerce kişinin katilinin İmralı’dan hala emirler yağdırabilmesidir. Dünyanın başka hiçbir yerinde göremezsiniz bunu. Ömür boyu hapse mahkum edilmiş bir cani kalkıp emirler ve tehditler yağdıracak… Söyler misiniz nerede var böyle bir şey? Çok demokratik Amerika, İngiltere… Hangisinde?

  Yine hiçbir ülkede göremeyeceğiniz bir şey var bu hususta. Meydanlarda bağıra bağıra özerklik ve yeni bir bayrak isteyenler var. Bu zırvalıkları çekinmeden söyleyenler bu ülkeden maaş alan milletvekilleri. Hangi ülkede görülmüştür bir ülkenin milletvekilinin maaş aldığı ülke hakkında atıp tuttuğu? Ve soruyorum bu söylemler ülkenin bölünmez bütünlüğüne dil uzatmak ve bu ülke üzerine farklı amaçlar güdüldüğünün göstergesi değil midir?

  Ülkemizde demokrasi yok diyenlere gülüyorum. Bizim ülkemizde demokrasinin çok ötesinde bir şey var. Yukarıda yazdıklarımı başka bir ülkede görmeniz mümkün mü? Hepimiz mümkün olmadığını iyi biliyoruz. Demokrasi demokrasi diyenler daha ne istiyorlar? Ne istediklerini biliyoruz ama buna demokrasi kelimesini alet etmesinler. Açık konuşsun herkes. Terimlerin arkasına sığınmasın.

  İşte böyle… Çok ilginç değil mi? İşte güzel ülkem Türkiye’nin farkı. Bakalım daha neler göreceğiz. Saygılar.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Uşakların Dansı
Uşakların Dansı

  Ülkemizde son yılların en popüler dansıdır kolbastı. Özellikle Karadeniz Oyunları'nın açılışında sergilendikten sonra ününü daha da artırmıştır ve Türkiye...

Kapat