nuManaGa.com

Çok Çılgınız!

  İşsizlik, eşitsizlik, şifreler, hileler… Ülkemizde sorundan, sıkıntıdan bol bir şey yok. Birkaç siyasetçi dışında bu sorunları gündeme getiren var mı? Olmadığını herkes çok iyi biliyor. Sorunları gündeme getirmeyenlere sabır gösterilebilir fakat yurdum insanının cebinden taşan paraları varmış gibi davrananlara ve çılgın projeler çizenlere nasıl tahammül gösterilebilir ki? Onca sorun varken kanallar açmak, süs gemicikleri yürütmek, gereksiz yerler inşa etmek nedendir? Yurdum insanı ekmek bulmakta zorlanırken, sefalet gözümüze gözümüze batarken hangi vicdana sığar bu projeler?

  Biz petrolünü İngilize pazarlayıp cebi para dolan Araplardan değiliz. Ne Dubai’yiz ne de Katar. Biz Türkiye’yiz. Bu ülkenin sorunları var, insanlarının çözülmesi gereken problemleri var. Eğitim en ön sırada. Hilelerden, şifrelerden araştırma yapılmadan tatmin olunmamalı. Bu ülkenin evlatları için ne gerekiyorsa yapılmalı. İşsizlik almış başına gidiyor. Dur denilmeli, İş sahaları genişletilmeli. Ağır sanayiye önem verilmeli. Ama nerde bu konuları ele alacak babayiğit? Yok! Siyasilerimiz sahne, oyun, oyunculuk peşinde. İşte en güzel örneği “çılgın proje” olarak halkımıza şirin gösterilen İstanbul’a açılması planlanan kanal. “Ne gerek var?” diye soran gazeteci görmedim, okumadım, izlemedim. Bu gazetecileri okuyan, dinleyen halk ne diyecek?

  Süslü süslü paragraflarla halkımıza iyi bir şeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor kanal projesi. Kimse gereksizliğinden bahsetmiyor. Yeni bir İstanbul’a ihtiyaç yok. Olanı iyi kullanmayı becermek gerek. Kanal ile birlikte ne kazanacak bu ülke? Kazancı yok Türkiye’nin. Kaybedeceği emekleri ve on milyar doları var.

  Seçim yaklaşınca herkes aslan kesiliyor. Atıp tutmalara alışkınız ama çılgınlığa ilk kez denk geliyoruz. Halkın paralarını süslü hayallere harcamanın yanlış olduğunu birileri proje sahiplerine hatırlatmalı. “Kim hatırlatacak?” diye soranlara bu hatırlatmayı halkın yapması gerektiğini hatırlatmak isterim. Siyasilere hatırlatmayı halkımız yapar, yapmalıdır. Bunun yeri belli: Sandık.

  Çok çılgınız çok! İşsizlik, açlık, eğitimdeki sıkıntılar, atanamayan öğretmenler ve daha neler neler… Dertler, sorunlar halkımızın canını acıtırken çılgın çılgın projeler üretmek gerçekten çılgınca!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Müziğinin Tarihi
Türk Müziğinin Tarihi

  Türk müziği, Türk tarihi ile yaşıttır demek yanlış olmayacaktır. Tarih boyunca Türkler müzik ile ilgilenmişlerdir ve birbirinden güzel eserler...

Kapat