nuManaGa.com

Coca Cola “Tahsin Demirciler”

İçmekten pek haz etmediğim fakat ürünlerini tanıtmalarına ve pazarlamalarına hayran kaldığım Coca Cola’nın yeni reklamını da oldukça beğendim. Yeni reklam serisinde “Mutluluğa kapak aç” sloganını kullanan firma reklamlarında Barış Manço, Suzan Kardeş gibi isimlerin hayallerini nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyor. Yönetmen İlkay Kopan gerçekten güzel iş çıkarmış. Barış Abi ve Suzan Kardeş’in dışında reklamlarda bir isim daha rol alıyor. Denizli Nalan Kaynak Anadolu Lisesi’nde görev yapan Tahsin Demirciler. Fizik öğretmeni olan Tahsin Hoca reklamda hayallerin peşinden koşmak gerektiğini ve de mutlu olmak  için cesaretli olmak gerektiğini vurguluyor üstüne basa basa.

Reklamda Tahsin Hoca’nın çocukluk ve gençlik resimlerine yer verilmiş. Astronot olmak isteyen Tahsin Hoca bu hayalini gerçekleştiremediğini fakat kurdukları gözlemevi vasıtası ile çocukların ve gençlerin hayallerini gerçekleştirmeye çalıştığını söylüyor.

“Tahsin Demirciler’in ne önemi var sizin için?” diye soranlarınız varsa eğer Tahsin Hoca’yı tanıdığımı fakat onun beni tanımadığını söyleyerek bu soruya cevap vermiş olayım. Tahsin Hoca ile aşağıdaki reklamda gördüğünüz gözlemevi vasıtası ile tanışmıştık.(Hatırlamadığına eminim Tahsin Bey’in.) TEGV olarak gözlemevine yaptığımız gezi sırasında çok ilgilenmişti bizlerle hocamız. Çocuklarımıza ve bizlere yıldızlar,gezegenler hakkında bilgiler vermişti. O gece yanılmıyorsam yıldız yağmuru vardı ve Tahsin Bey sayesinde izleme fırsatı bulmuştuk. Ona buradan bir kez daha teşekkür ediyorum gösterdiği alaka ve samimiyet için.

Evet işte böyle. Tanıdık bir simayı reklamlarda görmek mutlu etti beni. Reklam filmini çekenlerin de ellerine sağlık. Yönetmen İlkay Kopan iyi iş çıkartmış. Tahsin Bey’de samimiyetini ve sıcaklığını göstermiş reklam filminde.

Gerçekten idealist bir eğitimci olan Tahsin Demirciler’i kutluyorum. Hem Denizli’de öğrencileri için yaptıkları hem de rol aldığı reklam filmi çok güzel.

Basında Tahsin Demirciler ile ilgili çıkan birkaç haber:

Radikal Gazetesi’nin yaptığı haber için tıklayın.

Denizli Haber’in yaptığı haber için tıklayın.

Türkiye Eğitim’in yaptığı haber için tıklayın.

Gözlemevi gezisinden birkaç kare.(Üzerine tıklayıp resimleri büyütebilirsiniz.)

Tahsin Demirciler’in oynadığı reklam filmi:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
paü
Yuh Yuh!

Geç oldu... Aslında bu yazıyı daha önce yazmalıydım. Zaman olmadı,yan yattı çamura battı,kol bozuktu gibi nedenlerden dolayı bugüne kaldı üniversitemizin yeni...

Kapat