nuManaGa.com

Chrome Kullananlara Ufak Bir Öneri

  Sanal alemin olmazsa olmazı tarayıcılar. Yoksa nasıl gezeceğiz internet sayfalarını? Bu olmazsa olmaz grubun içinde son yıllarda en çok göze batan ise Google’nin bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunduğu Chrome. Hızlı, atik, tetik, güvenilir, sağlam… Eyvallah. Daha önceki yazılarımızda Google Chrome’nin ne kadar iyi olduğundan, faydalarından, getirilerinden bahsetmiştik. Şimdi ufak bir sorunu dile getirmek istiyorum. Chrome ile açtığınız bazı sayfalarda resimler gözükmüyor mu? Sayfa sonlarında boşluklar mı var? Kenar sütunlarında kaymalar mı mevcut?

  Google Chrome kullananlar görüntüledikleri internet sayfalarında problem yaşıyorlarsa, bu problemin tarayıcılarından kaynaklanabileceğini de hesaba katmalılar. Her problemin kaynağını sitede aramak yanlış. Mesela bu adreste bulunan manşet haberlerinin zaman zaman resimlerini görmekte problem yaşıyor olabilirsiniz. İnternet Expolerer sorunsuz çalıştırırken Google Chrome neden böyle yapıyor bilinmez. Peki bu ve benzeri sorunlar nasıl çözülür? Ne hikmetse yaşadığım hemen her sorun Google Chrome’nin geçmiş bilgileri kaydettiği bölümde temizlik yapınca düzeliyor. Özellikle çerezler temizlenmeli.

  Sayfadaki anlamsız boşluklar, görünmeyen resimler, kayan sütunlar varsa Chrome’nin geçmişini temizleyip bir de öyle deneyin. Sonuç hüsran olursa kabahatli ziyaret edilen internet sitesidir. Demedi demeyin!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
5 Adet Türkçe WordPress Teması
5 Adet Türkçe Kişisel WordPress Teması

  WordPress ile yapılan bloglar aldı başını yürüdü. Tutabilene aşk olsun. Gogıl'da "kişisel blog" şeklinde yapacağınız bir arama sonucunda karşınıza...

Kapat