nuManaGa.com

Çamlık Parkı / Denizli

Çok sayıda parkın bulunduğu bir şehir Denizli. Daha önce sizlere İncilipınar Parkı‘ndan bahsetmiştim. Şimdi sıra Çamlık Parkı’nda. Bu güzel park Denizli’nin merkezinde. Çamlık olarak bilinen mevkide kurulu olan bu büyük park Denizli’nin en işlek mekanlarından biri. Sadece baharda piknik yapmak için değil, dört mevsim gezmek, yürümek, iyi vakit geçirmek için uygun bir alan Çamlık Parkı. Ağaçlık bir alandan ibaret olmadığını ve içerisinde güzel mekanlar barındırdığını da eklemek gerek. Gelin şimdi Denizli’de bulunan bu güzel parkı daha yakından tanıyalım.

Çamlık Parkı yürüyüş yapmak için gerçekten çok uygun bir mekan. Sabah erken kalkıp bu güzel parkta yürümek gibisi yok. Yürüyüş yolunu keyfinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben sizlere bir tüyo vereyim. Alın gazetenizi, suyunuzu Çamlık Parkı’na doğru yola koyulun. Parka vardığınızda ciğerlerinize temiz hava dolmaya başlayacak. Parka girin ve tabelaları takip ederek Seyir Tepesi’ne doğru yürüyün. Biraz yokuş çıktıktan sonra Seyir Tepesi’ne varacaksınız. Burada açın gazetenizi ve Denizli manzarasına karşı keyif yapın. Yine bu alanda bulunan spor aletlerinden de faydalanabilirsiniz.

 

Çamlık Parkı’nda çok hoş piknik alanları var. Pamukkale Üniversitesi öğrencileri hemen her hafta sonu bu alanlarda piknik yapmaktalar. Hafta sonları gidecekseniz biraz erken kalkın derim ben. Hafta içi ise pek kalabalık olmuyor piknik alanları. Çamlık’ta ateşli ve ateşsiz piknik alanları mevcut. Bu hususa özellikle dikkat etmek gerek. Ayrıca bu güzel alanlarda piknik yapanlar lütfen çöplerini kutulara atsınlar!

Çamlık Parkı’nda çok hoş bir çay bahçesi bulunuyor. Bu çay bahçesinde ailenizle, dostlarınızla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Küçük havuzlarla süslenen bu çay bahçesi özellikle güzel havalarda ziyaretçi akınına uğruyor.

Bu güzel mekanda çocuklar için oyun alanlarının yanı sıra bir de hayvanat bahçesi ziyaretçilerini beklemekte. Bu küçük hayvanat bahçesin, gezmek ücretsiz. Denizli horozu görmek isteyenler Çamlık’a yolları düştüğünde bu küçük hayvanat bahçesini ziyaret edebilirler.

Çamlık Parkı  paintball keyfini yaşamak isteyenleri de davet ediyor. Saklı Göl’ü geçip yolu takip edince paintball oynanan sahaya varılıyor. Bu alanda birbirinden zevkli maçlar çıkarılıyor. Gerçekten çok keyifli oluyor. Benden söylemesi.

İşte böyle. Denizli’deki Çamlık Parkı’nda keyifli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz. O zaman ne yapıyoruz? Ege’nin bu güzel iline yolumuz düşüvediğinde Çamlık Parkı’na mutlaka geliveyoz gari. Eğer uğrayıvemezseniz sonra pişman oluverirsiniz.

Çamlık Parkı’ndan güzel kareler(slayt gösterisi-12 fotoğraf):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Not: Slayt gösterisi otomatik olarak başlar. Slayt gösterisini izlemek için bilgisayarınızda flashplayer kurulu olmalı.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,
  1. Denizli Temizlik diyor ki:

    Denizlimizi böyle güzel şekilde tanıtıcı yazılar yazmanız çok hoş öğretmenim. Çok arayı açmayın yeni yazılarınızı da dört gözle bekliyoruz! :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yap Şunu Başkan!
Yap Artık Başkan!

  Para edecek oyuncuları birer birer elden kaçırdık. Milletin, Türkiye'nin en iyi orta saha oyuncuları olarak gösterdiği isimlerin sözleşmelerini uzatma...

Kapat