nuManaGa.com

Cami Olmayan Tek Başkent

  Ülkemizde kiliselerin sayısı gittikçe artıyor. Siyasi anlam taşıyan Sümela ve Akdamar’ın da açılmasıyla yabancı ülkeler zafer kazanmış gibi hareket etmeye başladı. Pontus hayali kuranlar, Ağrı’yı topraklarına katmak isteyenler derken gelecek günlerde doğabilecek sıkıntıların ipuçlarını görmeye başladık. Herkesin dinine saygı duyarım, ibadet özgürlüğüne inanırım… Peki avanta verdiğimiz ülkeler bunlara inanıyor mu?

  Başlık ne kadar acı bir durumu ifade ediyor değil mi? Peki hangi başkentte cami yok dersiniz? Cevap sizi çok şaşırtmayacaktır. Yunanistan’ın başkenti Atina’da cami bulunmamakta. Burada yaşayan Müslüman kardeşlerimiz sıkıntılar yaşamakta. Sadece cami olmaması değil; fanatik Yunanlıların tacizleri de Yunanistan’da yaşayan din kardeşlerimizi rahatsız etmekte.

  Yunanistan, başkentinde cami olmayan tek ülke olduğu için övünüyor. Ayrıca Yunanlıların anayasalarına göre cami yapmak suç. Hal böyle olunca bu bağnaz insanlara “komşu” yaftasını nasıl yapıştırdığımızı merak ediyorum. Yunanlıdan dost, komşu falan olmaz. Her daim topraklarımızda gözü olan bir ülkeyi komşu etiketi altında şirin göstermeye çalışmanın amacı nedir?

  Bizden daha demokratik olduğunu söyleyen ve her fırsatta cami, minare yasağı getirmeye çalışan Avrupa ülkeleri, Türkiye’de kiliseler açılması için açıktan destek verirken neyi amaçlıyor acaba? Yanıtını hepimiz biliyoruz. Peki neden dur demiyoruz? Ermenilerin Müslüman kardeşlerimizi kaçırıp işkenceler yaptığı, kadınlara tecavüz ettiği Akdamar şakşaklar ile açılırken özgür olduğumuzu zannedenler oldu. Alakası yok!

  Siyasi anlamı olan alanları ibadete açmak özgürlük falan değil. Çok sevdiğiniz ve kendisini özgürlüğün beşiği olarak gören komşunuz cami yapımına izin vermezken, insanlar sokaklarda ibadet yaparken içiniz sızlamıyor mu?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Demir Adam 2
Demir Adam 2

Fantastik filmleri pek sevmem. Süper kahramanların bir çırpıda bütün sorunların üstesinden gelmesi beni oldum olası sıkmıştır. Kaslı bir adam, sevişken...

Kapat