nuManaGa.com

Çalış’ta Gün Batımı

  Masmavi suları, güzel plajları, turları, koyları… Muhteşem bir yer Fethiye. “Fethiye’de ne yapılır?” diye soranlara verilecek cevapların başında “Çalış’ta gün batımını izleyin.” geliyor. Fethiye ve Çalış ile özdeşleşmiş gün batımını seyretmek. Fethiye’ye yolu düşen herkese mutlaka tavsiye ediliyor. Öyle ki Fethiye’yi tanıtan tüm levhalarda, yayınlarda kesinlikle Çalış’ta gün batımı izlenmeli deniliyor. Yani Çalış’ta gün batımını görmek, seyretmek şart. Bu kadar anlatılıyorsa vardır elbet hoşluk, güzellik. Hazırlanın… Fethiye Çalış’a gün batımını seyretmeye gidiyoruz.

  Çalış, Fethiye’nin en işlek yerlerinden. Ulaşmak çok kolay. Otogarın 150 metre ilerisinden geçen dolmuşlara atlamak yeterli. Gece yahut gündüz fark etmiyor. Çalış’ta hayat 24 saat devam ediyor. Gündüz sahil gece ise kafeler, barlar dolup taşıyor. Bu güzel, şirin yer gece hayatının ve uzun kumsalının yanı sıra muhteşem manzarası ile de dikkat çekiyor. Sahilden bakanlar adaların görünüşüne hayran oluyor.

 

Gelelim gün batımına. Güneş Çalış’tan bir başka batıyor. Nazlı nazlı denize veda eden güneş gitmek istemiyor sanki. Adalar teselli ediyor güneşi. İşte tam bu sırada Çalış’ta olmak gerek. Güneşin ağır ağır batışının adalar ve deniz üzerindeki harikulade görüntüsüne hayran olmamak elde değil. Bakmaya doyamıyor ve hiç bitmesin istiyor insan.

Fethiye’ye gidip Çalış’ı ve Çalış’ta gün batımını görmemek olmaz. Yolu düşenler bu eşsiz manzarayı kaçırmasınlar. Emin olun güneş Çalış’ta bir başka güzel batıyor.

  Not: Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Roma Total War
Rome Total War

  Strateji oyunlarını pek severim. Benim gibi birçok kişinin sevdiğini de çok iyi biliyorum. Gençliğinde Age Of Empires oynamayan var...

Kapat