nuManaGa.com

Büyük Sanatçı Melih Kibar

  Hep başka sanatçılardan dinledik onun müthiş eserlerini. Birçok sanatçı Melih Kibar’ın besteleri ile tanındı, hafızalarımızda yer etti. Biz ise Melih Kibar’ı daha çok sinema filmleri ve diziler için yaptığı müzikler ile tanıdık. En çok bilinenleri Hababam Sınıfı için yaptığı harika müziklerdir sanırım. Unutulmayan eserlere imza atan, alçak gönüllü, başarılı bir isim olan Melih Kibar ne yazık ki aramızda değil. Samimi gülümsemesini ve içtenliğini çok özlüyoruz.

  Kimi sanatçılar vardır çok gözükmezler ama halkın beğenisini, sevgisini kazanmışlardır. Melih Kibar da bu isimlerden biri. İnsanımızın kalbinde taht kuran sanatçı örnek yaşamı, samimiyeti ve güler yüzü ile her zaman takdir edilmiştir. Vefat etmeden önce yaptığı televizyon programının takipçilerinden biri olarak onun samimi gülümsemesini çok özlediğimi söylemeliyim.

  Birçok film, dizi, müzikal için besteler yapan Melih Kibar, Hababam Sınıfı filmi için yaptığı müzik ile Altın Portakal’da ödül aldı. Bestelediği eserlerin birçoğunun sözü Çiğdem Talu’ya aittir. İkilinin birlikte yaptığı şarkılar hala çok sevilmekte. Çok dinlediğimiz ve beğendimiz İşte Öyle Bir Şey, Sevdan Olmasa, Rüya gibi eserleri Melih Kibar bestelemiştir.

  Peki Melih Kibar’ın en güzel eseri hangisi? Birçok eserini beğenerek dinliyorum ama Sucu Çocuk adlı eseri benim için bambaşka diyebilirim. Çocukken izlemekten çok keyif aldığım bir reklamın müziği olan bu eser her dinleyişimde beni bambaşka yerlere götürür. Huzur bulurum, ruhum dinlenir, dünya ile bağlantım kesilir… Öyle güzel bir melodisi var ki eserin kime dinletsem hayran kalıyor. Hayran olunmayacak gibi değil ki…

  Melih Kibar gibi büyük sanatçılar kolay yetişmiyor. Barış Manço, Zeki Müren, Melih Kibar, Cem Karaca… Saydığım isimlerin tırnağı bile olacak kişiler yok ne yazık ki günümüzde. Melih Kibar’ın yokluğu müziğimiz için büyük kayıp. Keşke aramızda olsaydı ve yepyeni eserleri ile yine mest etseydi bizi.

  Boşluğu doldurulacak gibi değil Melih Kibar’ın. Onu çok özlüyorum, özlüyoruz… Mekanı cennet olsun.

Melih Kibar’dan Sucu Çocuk:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kocaeli Seka Park
Seka Park / Kocaeli

Kocaeli'nin en güzel mekanı. Yürüyüş yollarının, kafelerin, oyun alanlarının bulunduğu bu güzel yeri Kocaeli Belediyesi endüstriyel dönüşüm projesi olarak niteliyor....

Kapat