nuManaGa.com

Büyük Ayıp

  Öğretmenlerin yatarak para aldığını, yarım gün çalışarak şatolar diktiğini zanneden zihniyet yazıklar olsun size! Çocuğunuzun gürültüsüne yarım saat dayanamayan sizler 55 çocuk ile günde 6 saat ders yapmak nedir bilir misiniz? Bilmezsiniz! Bildiğiniz tek şey yalakalık ve iftira atmak. Öğretmenlerimizin aldığı üç kuruşa göz dikenler, haberleri izleme fırsatınız oldu mu? 12 öğretmen kaçırıldı. Duydunuz mu?

  Sizin gitmeye cesaret edemeyeceğiniz köylere öğretmenlerimiz bu ülkenin evlatlarını yetiştirmek ve ekmek paralarını kazanmak için gidiyorlar. Sen bir gece elektriksiz kaldığında sıkıntıdan patlarken, ücra yerlerde öğretmenlik yapan kardeşlerimiz aylarca karanlıkta kalıyorlar. Sıcak evinde Fatmagül’ü izlerken sen, oturduğu lojmanı ısıtmaya çalışmakla meşgul oluyor öğretmenler!

  Oturduğunuz yerden konuşuyorsunuz. Terör olaylarına kofti yorumlar yapıyorsunuz… Siz hiç terör bölgesinde çalıştınız mı? Yollar mayınlı olduğu için aylarca ailenizi görmeden yaşadınız mı? Oturduğunuz evin hemen arkasında çatışmalar oldu mu? Ne biliyorsun da konuşuyorsun kardeşim o zaman? Hem yorucu iş yapıp hem de en ağır şartlarda yaşam mücadelesi veren öğretmenlerin mi maaşı çok? Merkez Bankası Başkanı, bakanlar, vekiller daha az almalı o zaman. Onlar sürekli ceylan derisi koltuklarda oturuyorlar. Onların aldıkları batmadı da öğretmenin aldığı üç kuruş mu çok geldi? Hem bir öğretmen ne kadar aylık alıyor biliyor musun? Bence bilmiyorsun kardeşim. Bilseydin böyle ucuz cümleler kuramazdın.

  Sen eşinden ayrı başka bir şehirde senelerce çalışmak ne demek bilir misin? Bilmezsin! Çocuklarından, eşinden, yuvandan uzak 1 hafta geçir! Belki o zaman çekilen çilenin yüzde birini anlarsın!

  Haberleri izlediniz mi diye sormuştum… Kaçırılan öğretmenler çok mu rahat şartlarda çalışıyordu? Limuzinlerle mi okullara gidiyorlardı? Asistanları mı ders anlatıyordu? Alakası yok! O tamamen senin uydurman. Öğretmenlerin yarısından fazlası açlık sınırında yaşıyor paşam! Sen her televizyona çıkana koyun gibi inanırsan tabi öğretmenlerin üç ay tatil yaptığını zannedersin. Odunlukta yaşamıyorsan odunluk etme de araştır, öğren! Yaptığın büyük ayıp! Çok büyük ayıp!

  Bak senin rahat sandığın öğretmenler sahipsiz ve yitik. Teröristlerin kaçırdıkları arasında olmak istemezdin herhalde! Bu kadar sıkıntı varken Türkiye’de niye taktınız güzel öğretmenlerimize? Ekonomi iyi, elektiriğe yüzde 10 zam yapılmadı, yerli araba üreteceğiz hem de dışarıdan gelenden daha pahalı, İsrail’e de posta koyduk… Gümdemde yığınla konu var ilgilenilecek. Üç kuruşa mı takıldı gözleriniz? 

  Öğretmenlerimiz sahipsiz, işsiz, aşsız, esir, yoksul… 180 gün ayakta 6 saat ders anlatmayı kolay zannedenler buyrun sizleri bir köy okulunda misafir edelim. 1 saatten fazla dayanamayacağınıza şahsen eminim. Konuşmuş olmak için konuşacağınıza, boş atacağınıza bu ülkenin sorunlarına kafa yorun. Hem madem kolay gördünüz öğretmenliği, sıkıyorsa okuyun da öğretmen olun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Öz Geçmiş Örnekleri
Hazır Öz Geçmiş Örnekleri

  CV gibi saçma sapan iki harfe hapsedilen öz geçmiş, hayat hikayesi, anlamına gelir. Son zamanlarda pek moda oldu öz...

Kapat