nuManaGa.com

Buralar Komple Benim

  Kamer Genç Türk siyasetinde yıllardır farklı tarzı ile ses getiren biri olarak karşımıza çıkar. Muzip, farklı, sempatik tavırları kimilerini memnun etmese de; Kamer Genç çoğunluk tarafından sevilir. Çok parti değiştirmiştir ama fikirlerinden ödün vermemiştir. O tek başına 549 milletvekiline muhalefettir. Doğru bildiğini yapar, sözünü sakınmaz… Kimileri korktuğu için ağzını açamazken o tereddütsüz sahnededir.

  Farklı adam Kamer Genç yine kürsüdeydi. Elinde bir fener ile geldi kürsüye. Yine kendi üslubuyla bir şeyler anlatacaktı ki… Olan oldu! Konuşmasına izin verilmedi ve idari amirler göreve çağırıldı. İdari amir Kamer Genç’i iterek kürsüden uzaklaştırdı.

  Cümleye “Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları yaptık…” şeklinde başlıyor günümüzde siyasetçiler. Gerçekten öyle. Cumhuriyet tarihinde hiçbir vekil kürsüden böyle indirilmedi. Tarihe geçme onuru bir yana dursun yapılan gerçekten büyük ayıp. Daha büyük ayıp ise Kamer Genç’i iterek uzaklaştıran vekilimize kınama cezası verilmemesi. Kınama cezası için el kaldırmadı bazı vekiller. Kendi partisinden olsa bile, yanlış bir şey yapana yanlışını göstermek gerek diye düşünüyorum.

  Bu hareketin özeti şu cümle: Buralar komple benim. Orada itilen Kamer Genç ile birlikte Kamer Bey’e oy verenlerdir. O adam oy alıp oraya gelmişse kürsüde hakkı vardır.

  Topluma örnek olması gereken vekillerimizi daha sakin olmaya davet ediyorum. Herkes konuşsun, sözünü söylesin, fikrini belirtsin… Konuşma bitince gereken söylenir ve yapılır. Meclis çatısı altında bu tip olayların yaşanması gerçekten çok üzücü. Saygılar!

Görüntüsü:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. nihansu diyor ki:

    “Cumhuriyet tarihinde yapılmayanları yaptık” Evet yaptınız, yaptılar. Tarih, bir gün bu yapılanların ne denli utanç verici olduğunu umarım suratlarına haykırır!!!

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ruh Halini Yansıtan İletiler
Ruh Halini Anlatan İletiler

  Sosyal medya hayatımıza öyle bir girdi ki... Mutluluk, hüzün, aşk, entrika, yalan, keder... Aklınıza gelebilecek her şey var sosyal ağlardaki...

Kapat