nuManaGa.com

Buradaengellendim.com

  Ülkemizde engelli insan yok; engellere meydan okuyan yürekli insanlar var. Bu yürekli insanlar bedensel engellerinin dışında bir de bizlerin koyduğu engellerle savaşmakta. Yüksek kaldırımlar, kaldırımlara park eden araçlar, uygun olmayan toplu taşıma araçları, bina girişleri… Birçok mekanda zorlanıyor engellere meydan okuyan kardeşlerimiz. Yasa çıktı ama nafile. Hala kamusal alanda gerekli düzenlemeler yapılmadı.

  Engellere meydan okuyan kardeşlerimizin yaşadıkları sorunları paylaşabilecekleri, yollarına çıkan engellerin resimlerini yükleyip seslerini duyurabilecekleri bir sayfa var artık. Buradaengellendim.com adlı internet sayfasına engellere meydan okuyan kardeşlerimizin karşılaştıkları engellerin fotoğraflarını koyma şansımız var. Böylece kamudaki engellerin azaltılması sağlanabilecek. Haberlerde söylendiğine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi siteyi takibe almış. İnşallah diğer şehirlerde de özen gösterilir.

  Haydi durmayın! Engellere meydan okuyan kardeşlerimize engel olan her şeyi fotoğraflayın ve buradaengellendim.com adresine fotoğrafları gönderin! Engellere hep beraber meydan okuyalım!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sevgili Taraf
Sevgili Taraf

  Sevgili Taraf. Son zamanlarda saçmalıkta sınır tanımıyorsun. Kurduğun cümleler ile halkın duygularını zedelemeye çalışıyorsun. Yayın mantığını anlamak güç. Durmadan...

Kapat