nuManaGa.com

Buna Saygı Duyamam

  Vatanımızın üzerine kara bulutlar ekmeyecek her türlü düşünceye saygı duymuşumdur. Çok uç fikirlere sahip olanları bile anlayışla karşılamışımdır. Uçlarda yaşamayı ve uç şeyler düşünmeyi farklılık zannedenler ve çok demokratik olduklarını iddia edenlerle dolu etrafım. Bekledikleri saygıyı görenler aynı saygıyı gösteriyorlar mı? Fikirlerini savunurken hemen saldırıya geçiyor demokratik bireylerimiz. Nerede saygı?

  Şehitlerimize, ailelerine üzüldüğüm için faşist olarak nitelendiriyorlar beni. “Diğerlerinden de ölenler var…” diyerek PKK denen it sürüsüne hak vermemi bekliyorlar. Türk insanının ayrımcılık yapmadığını, bizlere kurşun atmayan kimseye kurşun atmadığımızı anlamak istemiyorlar. Kafana göre dağa çıkacaksın, hain pusular kuracaksın, gencecik askerlere, masum insanlara kurşun atacaksın ve sonra hak bekleyeceksin. Buna hak vermek, yapılan şerefsizlikler doğruymuş gibi tavır takınmak PKK zihniyetine ortak olmak demektir. Ben böyle bir düşünceye ve bu düşünceye sahip olan insanlara saygı duyamam!

  Dost sohbetlerinde ve özellikle sosyal medyada sürekli arayı bulmaya çalışanların konuşmalarına, fikirlerine tanık oluyorum. Neredeyse hain pusulara hak veriyorlar. Şehitlere üzülenlere, PKK denen it sürüsünün bitirilmesini isteyenlere “faşist” damgası yapıştırıyorlar. Peki uç ve saçma düşüncelerine, açıkça taraf tutmalarına rağmen biz onları yerdik mi? Yok! Ama artık yetti! 

  Televizyon kanallarındaki programlara bakıyorum… Bir kişi de çıkıp “Neler oluyor? Bu yapılanlar da gösteriyor ki acilen önlemler alınmalı…” demiyor. Masallar, yalanlar sarmış televizyonları. Özellikle eski sosyalist ve devrimciler sürekli ekranlardalar. Utanmasalar “PKK haklıdır.” diyecekler. Türkiye Cumhuriyeti içinde ayrıcalıklı bir sınıf yaratmak için Kürtler üzerinden PKK denen köpek sürüsüne hak vermeye çalışmanın adı da teröristliktir. Hiç “aydın” falan dememi beklemeyin. Zaten size o yaftayı yapıştıranları bir yakalarsam…

  Halkımızın bağrı yanarken teröristlere hak vermeye çalışanlar, “Olaylara bir de onların tarafından bakalım.” diyenler; hainlerden, pusu kuran adilerden farkınız yok.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Arakan'da Katliam Var
Faşistmişim

  Kara haberler düştü ocaklara, ortalık yangın yeri, onlarca kardeşim şehit düşmüş... Ağlıyorum, haykırıyorum, terörü lanetliyorum... Birileri çıkıyor "Sen faşistsin."...

Kapat