nuManaGa.com

Bu Reklamı Hatırladınız Mı?

  Doksanlı yıllar, bir banka reklamı, başrolde küçük bir çocuk var, bu küçük çocuk su satıyor, para kazandıkça işleri büyütüyor, reklamın film müziği muhteşem… Bu kadar ipucu yeter. Hatırladınız mı bakalım bu güzel reklam filmini? Birçok kişinin hatırladığına eminim özel bir banka için çekilen bu reklam filmini. Müziği, oyuncusu, kurgusu, öyküsü… Yıllar geçti üzerinden ama unutulmadı bu reklam. Çünkü gerçekten kaliteli bir iş çıkarılmış.

  Reklamları izlemeyi sevmeyiz ama kimi reklamlar var ki kendini izlettirmeyi başarıyor hakikaten. Bu reklamları yakalayabilmek için kanal kanal dolaşıp duranlar da yok değil. Kısacası yapılan iş kaliteli ise izlettiriyor kendini.

  Aşağıda izleyeceğiniz reklam filmi doksanlı yıllarda çok tutuldu. Küçük çocuğun azmi ve şirinliği yediden yetmişe herkesin beğenisini kazandı. Üzerinden çok zaman geçmesine rağmen unutulmadı bu güzel reklam filmi. Sohbetlerde ” Ya bir reklam filmi vardı. Küçük çocuk su satıyordu falan… Ne güzeldi değil mi?” şeklinde duyduğum cümleler reklam filminin unutulmadığını açıkça gösteriyor. Gerçekten unutulacak gibi değil. Özellikle filmin müziği bir harika. Bu kıymetli eser Melih Kibar’a ait. Reklam filminin bu derece sevilmesinde ve kalıcı olmasında Melih Kibar’a ait olan müziğin etkisi bence çok büyük. Defalarca dinlediğim ve hiç sıkılmadığım bir eser Melih Kibar’a ait olan Sucu Çocuk.

  Bu kaliteli reklam filmini izleyelim ve eski günleri şöyle bir yad edelim istedim. Eminim geçmişe yaptığımız bu kısa yolculuktan şikayet eden olmayacaktır.

  İşte hafızalarımıza kazınan muhteşem reklam filmi:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Her Şeye Gülmeyin Be!
Her Şeye Gülüp Durmayın Be!

  Ülkemizde sinema seyircisi ikiye ayrılmakta. Birinci grup, adı komedi filmi olan fakat içinde gülecek hiçbir şey olmayan filmleri izlerken...

Kapat