nuManaGa.com

Bu Karikatür Her Şeyi Özetliyor

  Karikatüristlere hayranım. Küçücük alanlarda büyük işler başarıyorlar. Alanın küçüklüğü derken karikatürlere yer verilen sayfaların ebatlarını kastediyorum. Eğlendirmeleri, düşündürmeleri dışında muhalif bakış açılarına sahip olmaları da oldukça önemli. İnsanların söylemeye korktuğu binlerce konunun üzerine, karikatüristler cesur bir şekilde gidiyor. En önemli silah olan kalemin gücünü bütün cihana gösteriyorlar.

  Şimdi bir karikatür paylaşmak istiyorum sizlerle. Bu karikatür Türk olmaktan gurur duyanların karşılaştığı büyük sıkıntılardan birini konu ediniyor ve uzun cümleler kurmaya gerek bırakmıyor.

  İşte yukarıdaki karikatür her şeyi özetliyor. Düşünenin, çizenin aklına ve ellerine sağlık. Kimin çizdiğini bulamadım. Bir sosyal paylaşım sitesinde denk geldim bu nefis esere. Daha büyük bir şekilde görmek isteyenler üzerine tıklayarak karikatürü büyütebilirler. Saygılar.

  Bu yazıyı yayınladığımda eserin sahibini öğrenememiştim. Karikatürist Sayın Yüksel Bayram bu nefis eserin çizeri. Yüksel Bayram’ın kaleminden çıkan harika karikatürleri takip etmek için Caf Caf adlı dergiyi alabilir yahut buraya tıklayarak sanatçının eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca güzel sözleri ve alakası için Sayın Yüksel Bayram’a teşekkür ediyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Meclis Ne İçin Toplanır?
Meclis Ne İçin Toplanır?

  Sorarım sizlere Türkiye Büyük Millet Meclisi ne için toplanır, toplanmalıdır? Hüseyin Çelik "Birkaç mehmet şehit oldu diye toplanmaz." diyor. Birkaç...

Kapat