nuManaGa.com

Bloğunuzun Yorum Alanı İçin İşlevsel Eklentiler

  WordPress demek eklenti demek… Öyle güzel ve çeşitli eklentiler var ki… Bu eklentiler gerçekten site sahiplerinin işini çok kolaylaştırıyor. Kodlarla uğraşmadan neredeyse her istediğinizi eklentilerle yapmanız mümkün. Bu yazımda sizlere tanıtacağım iki eklenti, başlıktan da anlayacağınız üzere WordPress ile oluşturulmuş bir sitenin yorum alanına işlevsellik kazandırmak için kullanılabilecek çok yararlı eklentiler. Kendileri küçük fakat maharetleri büyük olan bu eklentiler sayesinde yorum formlarımıza yararlı özellikler ekleyebiliyoruz.

  Tanıyacağımız ilk eklenti “Reply” adı ile biliniyor. İsminin dilimizdeki karşılığı “cevaplamak” olan bu eklenti vasıtası ile yazılarımıza yapılan yorumların yanına “Cevapla” şeklinde bir bağlantı koyabiliyoruz. Böylece ilgili yoruma doğrudan cevap vermek mümkün oluyor ve yorumları cevaplarken isim eklemek gibi dert kalmıyor.

  Gelelim ikinci eklentiye… “Verification Code for Comments” adlı eklenti spam yani reklam dolu, gereksiz yorumları azaltmanızı sağlıyor. Bu eklenti yardımıyla yorum formunuza resim doğrulama bölümü ekleyebiliyorsunuz. Birçok sitede gördüğümüz bu özelliği “Verification Code for Comments” adlı yararlı eklenti sayesinde kolaylıkla kendi sitemizdeki yorum formlarında kullanabiliyoruz.

  Her iki eklentiyi de kurmak ve kullanmak çok kolay. Tek yapmanız gereken yazının sonundaki bağlantılardan eklentileri indirmek ve “plugins” klasörüne attıktan sonra aktifleştirmek. İyi çalışmalar!

→”Reply” yani “cevaplama” özelliği eklemeyi sağlayan eklentiyi indirmek için tıklayın.

→Resim doğrulama formu oluşturmaya yarayan “Verification Code for Comments” eklentisini indirmek için tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yorumsuz
Yorumsuz!

  Çok olmadı Nevruz hakkındaki düşüncelerimi yazalı. O yazımda söylemiştim Türk bayramı Nevruz sabote ediliyor diye. Öyle olduğunu yaşananlar açıkça...

Kapat