nuManaGa.com

Biz İki Devlet Bir Milletiz

  Denizli’de düzenlenen “Uluslararası Halk Oyunları Festivali”nde Azerbaycan grubunun seslendirdiği mükemmel bir şarkı Biz İki Devlet Bir Milletiz. Bu şarkı ile Ziya Tıkıroğlu Sahnesi’ndeki herkes kendinden geçmişti. Azeri kızımızın sempatik tavırları, Azeri oğulların gururlu nidaları bizi mest etti. Bu güzel şarkı her şeyi özetliyor aslında. Azerbaycan ve Türkiye kardeş iki devlet. Aynı soydan, kandan, candan, bağırdan… Siyasi olaylar kimi zaman bu iki devletin arasına ne yazık ki giriyor ama önemli değil. Biz birbirimizi çok seviyoruz. Dost, düşman, el, akraba… Herkes duysun!

Bu güzel şarkıyı sizlerle paylaşmak istedim. Youtube’de buldum ve hemen harekete geçtim. Embed, kod, yaz, çiz… İki Devlet Bir Milletiz adlı şarkıyı Azeri Kızı Günel seslendiriyor videoda. Gayet güzel. Bana hak vereceksiniz.

Dost, düşman iyi dinle, bil, öğren… Biz iki devlet bir milletiz.

İşte Biz İki Devlet Bir Milletiz adlı nefis şarkı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,
  1. reiss diyor ki:

    dostlan düşmanın belli olmadığı şu zamanda,kardeşin kardeşi öldürdüğü çağda ebedi kardeşimiz Azeri kardeşlerimize sevgiler..

  2. 50Q CENAT diyor ki:

    Yaşasın Azərbaycan və Türkiyə

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Yudum Aşk
Bir Yudum Aşk

Denizli'nin en sevdiğim tarafı sık sık halk oyunlarının sergilendiği geceler düzenlenmesi. Denizli'nin başarılı ekiplerinden Destan Halk Oyunları Ekibi'nin "Bir Yudum...

Kapat