nuManaGa.com

Bir Yudum Aşk

Denizli’nin en sevdiğim tarafı sık sık halk oyunlarının sergilendiği geceler düzenlenmesi. Denizli’nin başarılı ekiplerinden Destan Halk Oyunları Ekibi’nin “Bir Yudum Aşk” adlı gösterisine katıldım ve Denizli’yi bir kere daha sevdim. Başarılı ekip her gösterisinde farklı bir konu ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Daha önce “Meşk Zamanı” adlı gösteri ile halk oyunlarını sevenlerin beğenisini kazanan grup, “Bir Yudum Aşk” ile de bunu tekrarladı. Denizli’yi farklı platformlarda temsil Destan Halk Oyunları Ekibi gerçekten çok başarılı ve bu ekip takdiri fazlasıyla hak ediyor.

Bir Yudum Aşk farklı yörelerin oyunları ile harmanlanan ve bir aşk öyküsünü konu edinen başarılı bir gösteri. Tüm detayları burada yazacak değilim. Heyecanı kaçar, büyüsü bozulur… Denizli’de yaşayanların Destan’ı izlemek gibi bir şansı var. Kaçırmasınlar. Diğer illerde yaşayanlar ise Destan şehirlerine geldiğinde bu gösteriyi mutlaka izlemeliler.

Yüreklere dokunan bir aşk öyküsü ve farklı yörelerden oyunlar. Destan, farklı yörelerden oyunları başarılı bir şekilde sergiliyor. Dostumuz Fatma Çandır’ın performansına da değinmeliyim. Bu işe gönül veren dostumuz gerçekten oynadığı her oyunun hakkını veriyor. Oryantal solosu muhteşemdi.

Her yöreyi güzel oynadı arkadaşlarımız fakat efe olunca bir başka oynadılar sanki. Ben Karadenizliyim malumunuz. Yöremin oyunlarına bayılırım ama Kerimoğlu’na da dayanamam. Efe diyarında olduğumuzdan mıdır nedir Destan, Ege’ye ait oyunlarda daha da büyüyor. Helal olsun!

Afişe hayat veren şirin dedemiz ve ninemiz de sahneye çıktılar. Seyirciyi selamladılar. Gerçekten ikisi de çok sevimliydi. Afiş çalışması için de Destan’ı ayrıca tebrik etmek gerek. Afiş gerçekten güzeldi.

“Bir Yudum Aşk” mükemmel kurgusu ve izlemeye doyulmayan dansları ile on üzerinden onu hak eden bir gösteri. Şehrinize gelirse kaçırmayın derim. Ayrıca Destan Halk Oyunları Ekibi’ne de başarılarının devamını dilerim.

“Bir Yudum Aşk” adlı gösteriden makineye takılanlar:


YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gepetto ve Kuklaları
Gepetto ve Kuklaları

  Gepetto Usta'yı bilirsiniz. Gepetto yalnızlığına çare olsun diye kukla yapan bir adam. Çok kukla yapmış. Sonuncusu da Pinokyo. Gepetto'ya...

Kapat