nuManaGa.com

Bir Usta Bin Usta

  Televizyon seyrederken, yaşlı bir amcanın rol aldığı reklam filmine denk geldim. Bir Usta Bin Usta projesinden bu reklam filmi sayesinde haberim oldu. Bu proje ile kaybolmaya yüz tutan el sanatlarının gelecek nesillere aktarılması sağlanacak. Sadece el sanatları da değil; günümüzde unutulma riski ile karşı karşıya kalan her sanat korunacak ve bu sanatları gelecek nesillerin de tanıması için çalışmalar yapılacak.

  Projenin adı Bir Usta Bin Usta. Bu önemli projeyi Anadolu Sigorta düzenliyor. Bu bir reklam yazısı değil. Sakın yanlış anlamayın. Şu güne dek sigorta acentasına gitmişliğim yok benim. Fakat böyle güzel bir işe imza atan firmayı da gönülden tebrik etmek gerek. Reklam deniliyorsa bu tebriğin adına varsın öyle olsun.

  Kültür Bakanlığı yine sınıfta kaldı. Kültür mirası denilince aklımıza sadece tarihi alanların gelmesi düşündürücü. Kültür Bakanlığı daha çok tarihi eserlerle ilgileniyor. Eski el sanatları, müzikler, kıyafetler ne yazık ki karanlığa terk edilmiş durumda. Bir Usta Bin Usta gibi bir projeyi Kültür Bakanlığı’nın hayata geçirmesini beklerdim. Bunu devletimiz yapmalıydı. 

  Anadolu Sigorta’nın bu girişimini sonuna kadar destekliyorum. Bize has birçok sanat dalı kaybolmak üzere. Sıkıntı olan alanlarda yeni kişiler yetiştirmek ve bu sanat dallarını geleceğe taşımak çok önemli. Eğer projede sorun çıkmazsa gelecek yıllarda farklı sanat alanlarında yeni kişiler yetişmiş olacak ve birçok sanat dalı karanlığa gömülmekten kurtulacak.

  Projeyi tanıtmak adına mükemmel bir reklam filmi hazırlanmış. Reklam filmi için epey uğraşılmış ve hiçbir masraftan kaçınılmamış. Günler süren çalışmalar sonucunda hazırlanan reklam filmi gerçekten çok etkileyici. Aşağıdaki video oynatıcı vasıtası ile izleyebilirsiniz. (Youtube’ye giremeyenler buraya tıklayarak Youtube’ye girmek için yapılması gerekenleri öğrenebilirler.)

  Bu güzel projeyi hayata geçirenleri kutluyorum ve çok sevindiğimi belirtmek istiyorum. Eğer bir gün sigorta yaptıracak olursam mutlaka Anadolu Sigorta’ya gideceğim.

  Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Bir Usta Bin Usta Projesi’nin Reklam Filmi:

 

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bafra Dondurması
Bafra Dondurması

  Türkiye'de dondurma denildiğinde akla Kahramanmaraş gelir. Maraş'ın dondurması mükemmeldir. Maraş dondurmasına doyum olmaz ama başka şehirlerimizin de dondurmada iddialı olduğunu...

Kapat