nuManaGa.com

Bir Nesil Neden Kamyoncu Olmak İstedi?

Doksanlar çok kıymetli, en güzeli… Bu dönemde çocuk ya da genç olanlar bilirler kıymetini o yılların. Şirindir, saftır, duyguludur, gerçekçidir doksanlar. Özellikle müzikleri çok iyidir. Türk pop müziğinin altın yıllarını yaşadığı ve birçok önemli ismin müzik hayatına ilk adımlarını attığı doksanlı yıllar bir müzik ziyafeti içinde geçmiştir. Melodiler, cümleler en büyük eğlencesi televizyon olan gençleri derinden etkilemiştir.

Kliplerin, müziklerin gençlerin ve çocukların hayatında önemli yer tutması şarkıcıların örnek alınması demek. Bu da kliplerden ve şarkıcılardan etkilenilmesi anlamına geliyor. Mustafa Sandal, Pınar Aylin, Hakan Peker… Herkes bir dönem bir şarkıcıya hayran oldu ve onun gibi olmaya çalıştı. Saçını hayranı olduğu şarkıcı gibi kestirdi, onun gibi yürüdü, onun gibi giyindi…

Başlığa şaşıranlar olduğunu biliyorum. Espri ile karışık doksanların en sevilen kliplerinden birini hatırlatmak istedim. Levent Yüksel’in Zalim adlı şarkısının klibi o dönemi yaşayan herkes için özeldir. Kamyoncu olarak karşımıza çıkan Levent Yüksel’i çok beğenmiştik bu klipte. Tabi bunda şarkının payı büyük. Öyle nefis bir eser ki Zalim; dinleyip de hayran olmayan yok.

Çocukluğumda bu şarkıyı çok söyledim ve efkarlandım. Kamyonculuğu da düşünmedim dersem yalan olur! Gerçek bu: Bir nesil Levent Yüksel’in de etkisiyle kamyoncu olmak istedi.

İşte hakkında konuştuğum o enfes şarkı ve klip:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Aktekke Camii / Karaman
Aktekke Camii / Karaman

Karaman buram buram tarih kokan bir şehir. Yüksek binaların, beton blokların, alışveriş merkezlerinin henüz işgal etmediği bu küçük Anadolu şehrinde, birbirinden önemli...

Kapat