nuManaGa.com

Bir Kültür Bakanlığı Hizmeti

T.C Kültür Bakanlığı’nın sitesini sık sık ziyaret eden biriyim…Site gayet kullanışlı ve geniş içerikli. Önemli yorumcuların sesinden eklenen eşsiz güzellikteki şarkı ve türkülerle daha da önemli bir site oldu benim için.

Gelelim mevzuya…Kültür Bakanlığı’nın resmi sitesinden  türkü,Osmanlı müzikleri,ilahi örnekleri indirmek mümkün. Mp3 indirmenin dışında bu müzikler hakkında bilgiler de verilmiş.Gerçekten güzel bir çalışma.Hafız Kemal,Saadettin Kaynak gibi üstadların yorumlarından şarkılar bulmak beni çok sevindirdi.En çok sevindiğim husus ise Ferhat Özyakuboğlu’nun sesinden Karadenizimin güzel türkülerini dinleme fırsatı bulmam.

Kültür Bakanlığı’nı ilk kez takdir ediyorum ve biliyorum ki onlar için benim takdir etmem çok önemli değil.

Buraya tıklayarak T.C Kültür Bakanlığı müzik kültürü bölümüne ulaşabilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
  1. Vedat Kırgız diyor ki:

    Öncelikle bu hizmette emeği geçen personele teşekkürlerimi sunar, bilgilerinize arz ederim.Tarihi kültürel değerlerimizi her geçen gün yitirmek teyiz, bunlardan biriside,şuanda İstanbul,Davut Paşa metro istasyonun karşısında bulunan çok eski yıllara ait askeriyenin fırını olarak kullanılan tarihi bir yapı. Çok üzülerek söylüyorumki bunların korunmaması sonucunda tarihi zenginliklerimiz yok olmaktadır.Bu tarihi yapı, tadilat sonrasında,Vergi dairesi, müze, Postane, banka, herhangi bir hizmet veren kamu dairesi olarak’ ta değerlendirilebilir.

    İlgilerinize sunar teşekkür ederim.
    Vedat KIRGIZ

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
berceste
Bir Deste Berceste:Güzel Beyitler Antolojisi

Bu kitap, her ne kadar şiir tadını bozmamak için akademik ayrıntıdan uzak olarak tasarlandıysa da üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı,...

Kapat