nuManaGa.com

Bir Hayalin Gerçek Oluşu: Erkin Koray Konseri

Çocukken eski ruhluydum. O dönem popüler olan pop şarkılarından ziyade yine eski şarkıları dinlerdim. Kader üfledi, zaman geçiverdi. Büyüdüm. Yine eski ruhluyum. Günümüz şarkılarıyla aram iyi değil, hala eski şarkıları dinliyorum. Hiç de sıkılmıyorum. “Ne varsa eskilerde var.” sözüne özellikle müzik konusunda her geçen gün daha da hak veriyorum.

On çocuktan dokuzu gibi ben de şarkıcı olmak isterdim. Çocukluk işte. Barış Manço’nun Adam Olacak Çocuk programına çıkmak ve özellikle orada şarkı söylemek en büyük hayalimdi. Olmadı. Barış Ağabey benim kahramanımdı.

Büyüdükçe Barış Ağabey’in yanına iki de “baba” lakaplı usta ekledim: Cem Karaca ve Erkin Koray. Bu muhteşem üçlü seneler akıp giderken daha fazla yer etti hayatımda. Kasetlerini aldım, radyolarda şarkılarını bekledim. Konserlerine gitmek istedim… Olmadı, konserler bir türlü nasip olmadı. Sonra… Sonra Barış Ağabey göçtü doksan dokuzda, ardından da iki bin dörtte Cem Baba. Konserlerine gidemedim, sahnede büyüyüşlerini göremedim. Mekanları cennet olsun.

Erkin Koray konseri

Erkin Baba’nın konser vereceği haberini alınca şöyle bir çocukluğuma gittim ve hiç vakit kaybetmeden biletimi aldım.

Ve konser…

Arap Saçı, Estarabim, Aşk Oyunu, Çöpçüler… Baba sahnede büyüyor. Bir solo atıyor, dağılıyoruz. Fesupanallah dediğinde coşuyoruz. Efsane bir performans sergiliyor Erkin Baba ve sıcaklığıyla, samimiyetiyle de “baba” lakabını ne kadar hak ettiğini ispatlıyor. Dakikaların nasıl geçtiğini anlamadan sonlanıyor konser, Erkin Baba iniyor sahneden. Bağırıyoruz, “bir daha, bir daha…” diyoruz. “Erkin Baba, Erkin Baba…” diye bağırıyoruz yeri göğü inletiyoruz. Kırmıyor bizi Erkin Baba, çıkıyor sahneye ve estiriyor. Ve sonra bütün inceliğiyle veda ediyor sevenlerine.

Kısacası bir hayalin gerçek oluşu: Erkin Koray konseri.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Manavgat Şelalesi
Manavgat Şelalesi / Antalya

Türkiye'nin her köşesinde bir cennet yatıyor demek yerinde; fakat yetersiz olacaktır. Bitmez güzellikleri güzel yurdumuzun. Biz bitirmezsek eğer dünya durdukça...

Kapat