nuManaGa.com

Bir Deste Berceste:Güzel Beyitler Antolojisi

Bu kitap, her ne kadar şiir tadını bozmamak için akademik ayrıntıdan uzak olarak tasarlandıysa da üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği bölümlerinde bilhassa Eski Türk Edebiyatı derslerinde yan eser olarak kullanılabilecek mahiyettedir. Yalnız edebiyatı meslek olarak icra edenler değil söz sanatlarından hoşlanan her insanın kitapta geçen bercesteleri zevkle okuyacağını umuyoruz. Umarız, bu küçük derleme düşünce ve zevk dünyamızı süslememize küçücük bir katkıda bulunur.

Eserin internetteki kitap sitelerinde tanıtımı böyle.Ben daha özel bir şeyler yazmak istiyorum.Sayın Kerim Demirci Pamukkale Üniversitesi’nde okuyan bendenizin en sevdiği hocalarından biridir.Kerim Hocam sadece bilgisiyle değil öğrencilerine gösterdiği anlayışla ve de sempatik hareketleriyle gönüllerde taht kurmuştur.

Bu kitabı imzalı olarak aldım ondan.:) İçinde o kadar güzel beyitler var ki okuyan elinden bırakamıyor bu kitabı.Sevmediğim bir terim ama “başucu kitabı” dediklerinden bu eser. Her gün bir iki beyit okumak o kadar güzel geliyor ki… Okuyunca bana hak vereceksiniz.(okuyun )

Böyle güzel bir eseri kaleme alan Sayın Kerim Demirci’ye başarılarının devamını diliyorum.Elinize,yüreğinize sağlık hocam.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gönüllüyüz!
Gönüllüyüz…

  Bu yıl çok farklı bir ders sayesinde tanıştım TEGV ile. "Topluma Hizmet Uygulamaları" adı altında verilen yeni bir ders....

Kapat