nuManaGa.com

Bir Büyük Eğlence Hikayesi

İki bin on beşin en güzel günlerini yaşıyorum yüzünü kışa veren ve soluk soluk bakan doğa anaya inat. Herkesin sendromunu sık sık dile getirdiği pazartesi gününü öyle ihya ediyorum ki pazartesi pazartesi olalı böyle eğlence görmemiştir. Resmen bu sevimsiz güne cumartesi yahut yerine göre pazar muamelesi yapıyorum. Erkenden kalkıp Sekapark’ta denizin üzerine konuşlanmış duman kokusunu ciğerlerime dolduruyorum. Gazetelerimi okuyup bir yürüyüşe başlıyorum.

Yürüyüş Yolu, Fethiye Caddesi önümde esas duruşta bekliyor. İnsanlara çarpa çarpa yürüyorum. İşlerine yetişmeye çalışan memurlar haftanın ilk iki günü çalışmayan bir devlet memuru olduğumu bilseler eminim beni taşa tutarlar. Esnaf dükkanını yeni yeni açıyor ben yürüyüşümü tamamlarken. Sonra ver elini çay bahçesi. Kocaeli’deki herkes bilir caminin hemen yanındaki çay bahçesini. Heh orası. Kuruluyorum her zamanki yerime, çayımı söylüyorum. Heybemdekileri boşaltıp saatlerce sürecek edebiyat yolculuğuna başlıyorum. Her pazartesi ve salı farklı bir edebiyat dergisini seriyorum masaya ve çize çize, hece hece okuyorum. Mısraları, cümleleri kucaklayıp helalleşiyorum. Çayım, sigaram ve dergilerim zaman nasıl geçiyor anlamıyoruz.

Olur da yolunuz düşerse her pazartesi ve salı aynı masada görürsünüz bu faniyi. Buyurup gelirseniz bir çay söyleriz efendim.

Söylemeden edemeyeceğim: Pazartesiler ne güzel!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Naz Bitti
Naz Bitti

Ali Ayçil günümüzün en önemli şairlerinden ve yazarlarından biri. Nefis mısraların / cümlelerin sahibi Ayçil'in daha evvel birçok kitabından bahsetmiştim...

Kapat