nuManaGa.com

Benzinin Litre Fiyatı

  Türkiye’de yaşanan acı olayları görmeyip Suriye’yi dert edinenler var. Suriye’den başka bir şey konuşulmasını istemeyenlerin güzel ülkem Türkiye’den bihaber yaşadıkları kesin. Bu ülkenin insanlarının çığlıklarına kulaklarına tıkayanların arzusu açık aslında. Söylemeye lüzum görmüyorum. Suriye’yi kafaya takan televizyon kanallarımız da ülkesinin sorunlarına kulak tıkayanların yayın organları olarak hizmetteler!

  Suriye zerre kadar umurumda değil. Vatanını dış güçlere peşkeş çekenler muhalif değil, teröristtir. Muhalif teröristlerin yakıp yıktığı Suriye’de benzinin litre fiyatı ne kadar haberiniz var mı? Söyleyeyim: 2.75 lira.

  Suriye’den canlı bildiriyor bir muhabir arkadaşımız. Heyecanla anlatıyor; muhalifler, Esad, tanklar, toplar, Halep… Ve şöyle bir cümle ile bitiriyor konuşmasını: “Suriye halkı gerçekten çok zor durumda. Benzinin litre fiyatı tam 2.75 lira oldu.” Yahu canım kardeşim niye vahlanıyorsun? Ülkendeki gariban insanlar dokuz buçuk senedir neredeyse iki katına depolarını dolduruyorlar. Hem ülkende savaş falan da yok. Neden bu kadar şaşırdın? Asıl şaşılacak durum benzinin litre fiyatının Türkiye’de bu kadar pahalı olması değil mi?

  Suriye iç savaşta benzin 2.75 lira, Yunanistan krizde benzin 4 lira… Güzel ülkemde ise fiyatlar ortada. Hani biz çok güçlü ekonomiydik, uçuyorduk, yere göğe sığmıyorduk? Halkın sırtından biraz inseler balonun patlayacağı aşikar!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. çağrı diyor ki:

    Hepsi hikaye.Sonumuz hiçte hayırlı gözükmüyor.Heryer Lpg li araç oldu.Tabi onlarda ne kadar kontrol altında.Trafikte hergün bomba geziyor.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Araba Sevdası
Araba Sevdası

  Daha önce okumadım mı? Okudum. Çocukluk ve gençlik yıllarımda karşıma çıkan Türk klasiklerini yeniden okuyarak kaçırdıklarımı bulmak amacındayım. Nitekim...

Kapat