nuManaGa.com

Bencil

  Bencilsin adamım! Hep kendine iyilik yapılmasını, kendi isteklerin yerine gelmeden kimsenin mutlu olmamasını, para, mal, mülk ve daha fazlasınının senin olmasını istiyorsun. Peki paşam! Al hepsi senin olsun. Doyacak mısın? Bence doymayacaksın. Zaten eksiğin yok; fazlan var. Yine de daha fazla istemiyor musun? Doyumsuzluğun bitmez senin. Sen inkar etsen de, “Hayır ya!” desen de adın da sanın da belli: Bencil!

  Çevrendekileri zerre kadar düşünmüyorsun. İşlerin tıkırında olduğunda selam sabah dahi vermiyorsun. Para suyunu çektiğinde kapıdasın! Ellerini ufalayarak, başını sağa kaydırarak acındırıyorsun ya kendini… Helal sana! Bencilliğinin yanı sıra çok da iyi oyuncusun!

  Satmak da üstüne yok! Senin olmayanları bile satarsın. Her şeyi kendinin bellemenden olsa gerek! Kimseye sormazsın bile! Aferin sana! Bencilliğinin yanında çok da iyi satış yapan bir insansın!

  Sen çevrendekileri düşünmemeye, beleşçiliğe, satmaya, kafana göre takılmaya, başkalarına yük olmaya devam et! Sonra vahlanma sakın! Bu kafayla iki yakan bir araya gelmez!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Badana Yapmadan Çıkma
Badana Yapmadan Çıkmayın

  Saçlar bir garip, gözler değişik, fosforlu geziyor kızlarımız. Boyasız, badanasız sokağa çıkmıyorlar. Gözler, kaşlar, dudaklar, saçlar... Boyanacak çok yer...

Kapat