nuManaGa.com

Ben Sana Yanarken…

  Ben Sana Yanarken Şimdi Sen Kim Bilir Nerede Üşüyorsun? adlı kitaptan bahsedeceğim sizlere. Çocukluk yıllarımda aldığım bir Ceyhun Yılmaz eseri uzun adı olan bu kitap. Ceyhun Yılmaz’ın gönlünden kopup gelenleri kaleme aldığı eser 2002 yılında piyasaya çıktı ve o zaman epey ilgi gördü. Adına hayran kalıp nice insan benim gibi bu eseri aldı ve okudu. Birbirinden güzel, akıcı şiirler mest etti okuyanları.

  Çocukluk yıllarımda bir elimde bağlama… Günler günleri kovalıyor, besteler peşi sıra. Bir şarkımın içerisine koyuyorum bu kitabın ismini. O şarkıyı senelerdir söylemedim. Yanlış anlaşılmaktan korktum. “Çaldı!” der hemen bizim millet, bayılırlar adam gömmeye… Arada sırada mırıldandım kendi kendime. Bir gün Ceyhun Yılmaz’a ulaşırsam söyleyeceğim ona. “Bak ağabey böyle böyle…” diyeceğim.

  Ev değişikliği ile birlikte senelerdir görmediğim kitaplarımla yeniden tanışma fırsatı buldum. Bu eser onlardan biri. Ceyhun Yılmaz imzalı bu eser 2002 yılında Parantez Yayıncılık’ın katkılarıyla piyasaya sürülmüş. 64 sayfalık eserin telif gelirleri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanmış. Hakikaten yüreği güzel Ceyhun Yılmaz’ın.

  Piyasada şu sıralar bulmanız zor olabilir ama internet üzerinden satış yapan firmalardan temin edebilirsiniz bu nefis eseri. Hep komik rollerle, programlarla karşımıza çıkan Ceyhun Yılmaz’ın mısraları o kadar duygusal ve hüzünlü ki… Eserdeki şiirlerin damağınızda çok hoş bir tat bırakacağından emin olabilirsiniz.

  Bu eserden güzel bir şiir ile yazımı noktalamak istiyorum:

 BEN SANA YANARKEN

Gözlerine bakarken umurumda değil mevsimler

Gülüşün hep deniz kenarı bana

Sen bir adım attığında göreceksin

Elinde balonlarla bekleyen o adam benim

Aldığım en derin nefessin sen, sana yanıyorum

“Ben sana yanarken şimdi… Sen kim bilir nerede üşüyorsun”

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
At Gözlüğü
At Gözlüğü

  İnsanlar olanı biteni görmemek için diretiyor. Her naneyi kendilerine yoranlar hep aynı laflar ile çevrelerine saldırıyorlar. Takmışlar birer at...

Kapat