nuManaGa.com

Ben Sana Mecburum

  Ben sana mecburum bilemezsin, adını mıh gibi aklımda tutuyorum… Var mı bilmeyen bu müthiş dizeleri? Üstat Attila İlhan’ın harikulade şiiri ile duygu okyanuslarında yolculuk etmeyen birini tanımıyorum. Ne zaman aşk şiirleri ile ilgili bir konu açılsa akla ilk bu güzel şiir geliyor. Attila İlhan öyle kurgulamış ki… Mest oluyor insan… Ben Sana Mecburum adlı eseri hep başka isimlerden dinledik. Bedirhan Gökçe, İbrahim Sadri veya radyolarda şiirler okuyan sunucular… Kim iyi kim kötü okuyor derseniz eğer bir yorumda bulunmaya gerek yok. Neden mi? Çünkü en güzel Attila İlhan okuyor.

Şiirler kendi sahiplerinin sesinden daha bir içli, etkileyici oluyor. Mesela Bedri Rahmi’den Tuz şiirini dinlemenin verdiği zevk bir başkadır benim için. Attila İlhan’ın Ben Sana Mecburum şiiri içinde aynı şey geçerli. Binlerce kişinin hayat vermeye çalıştığı Ben Sana Mecburum, Attila İlhan’ın dudaklarında hak ettiği yeri buluyor. Çok şey söylemeye gerek yok. Haydi Attila İlhan’ın sesinden Ben Sana Mecburum’u dinleyelim.

Attila İlhan’ın sesinden Ben Sana Mecburum:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Play Off
Play Off

  Ne gerek vardı ligimizi çekilmez bir duruma getirmeye? Alınamayan kararların üzerine gidilmesini engellemek ve gündem değiştirmek için değişiklikler yapılması...

Kapat