nuManaGa.com

Ben Demiştim

  Nedenini bilmiyoruz. Niçin milli değerlerimiz üzerine bu kadar saldırı var? Milli bayramlar birer birer kaldırılıyor, İstiklal Marşı okunması tartışılıyor, Atatürk İlkeleri eleştiriliyor… Bitmiyor! Ne yazık ki güzelim 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kaldırıldı. Gençlerin bayramları ellerinden alındı. Tek bir kelam eden yok. Mevzuata uygun davranılarak bayramı kaldıranlar: Halkın fikrini sordunuz mu?

  Halkın fikri ne zaman önemli oldu ki? Halkın bayramını kaldırırken düşünmeyenlerin neyi düşündüğünü çok merak ediyorum. Yakında balkonlara Türk bayrağı asmak falan da yasaklanırsa şaşırmamak gerek.

  Ben demiştim. Cumhuriyet Bayramı’nı iptal edenler gelecekte başka bayramları tümüyle kaldırabilirler. Cumhuriyet Bayramı’nın iptal edilmesi “bayram istemeyenler” varsa onlara model olur. Halkın nabzı yoklanıp diğer bayramların kutlamaları ile ilgili kararlar alınabilir… Söylediklerimin gerçekleşmesine hiç bu kadar üzülmemiştim.

  Artık rengarenk kıyafetleri ile statları dolduran gençler, kuleler, bayrak gösterileri, halk oyunları ve izleyen binlerce aile ne yazık ki olmayacak. Yeni nesil milli benliğini tanımadan, milli duygulardan yoksun büyüyecek. Sağlık olsun demokratiğiz mi diyelim?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Rauf Denktaş'ı Kaybettik
Rauf Denktaş’ı Kaybettik

  Yaşamı boyunca büyük sıkıntılara katlandı, çok sevdiği vatanını özgür kılmak için hemen her yolu denedi. Katil Rumların öldürmek için...

Kapat