nuManaGa.com

Behzat Ç.

  Televizyon tarihinde eşi görülmemiş bir dizi Behzat Ç. Neden mi? Çünkü tabuları yıktı. Başarısız polisiye dizilerin çekildiği ülkemizde “gerçeğe yakın olmak” gibi önemli bir işi başardı. Korkmadı, çekinmedi… “Ay çok küfür var…” şeklinde cümleler kurup, amcasının karısına sarkan bir adamın hikayesini izlemeyi marifet sananlara inat yoluna devam etti. Cesur sahneler çekildi. Çok sağlam göndermeler yapıldı. Ciddi olmayı da eğlenceli olmayı da bildi Behzat Ç. Sıkıcı ve katili iki sokak ötede bulan polisiye dizilerden çok farklı oluşu bambaşka bir yere koydu bu kaliteli diziyi.

  Behzat, Harun, Akbaba, Hayalet… Herkesin farklı bir hikayesi var. Derinlik katıyor bu durum diziye. Ayrıca bu karakterlerin insan olduğunun da sık sık vurgulanması güzel. Hata yapmaları, ağlamaları, acı çekmeleri… Behzat Ç.’ye dek çekilen tüm polisiye dizilerde göremediğimiz bir şeydi bu. Hep on numara, attığını vuran, robot gibi adamlar izlemedik mi?

  Küfür konusunda tek şey söyleyeceğim. Bir tinercinin, uyuşturucu tacirinin, katilin küfür etmemesi, kibar kibar konuşması saçma olur. Takdir edersiniz ki küfür hayatın gerçeği.

  Gelelim oyunculara… Erdal Beşikçioğlu gibi büyük bir ismin kadroda olması bile yeter! Erdal Beşikçioğlu hakkında daha önce bir yazı yazmıştım. Buraya tıklayarak o yazıyı okuyabilirsiniz. Ben diğer oyuncuların performansına değinmek istiyorum. En çok öne çıkan karakter olan Harun’a hayat veren Fatih Akman’ı kutlamak gerek. Rolünün hakkını fazlasıyla veriyor Fatih Akman. Genç oyuncunun önü açık. Hayalet ve Akbaba karakterlerini canlandıran isimleri de es geçmek olmaz. İnanç Konukçu’nun ve Berkan Şal’ın oyunculukları mükemmel!

  Eğlenceli demiştim Behzat Ç. için. Yanılmadığımı ve birçok kişinin benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Nereden mi anladım? Video sitelerinde, Behzat Ç.’deki eğlenceli sahnelerin tıklanma rekoru kırması her şeyi açıklıyor. Sosyal paylaşım ve video siteleri Behzat Ç. görüntüleri ile dolu. Abartmadan, suyunu çıkarmadan eğlenceli sahneler çekilmesi bu dizinin çok izlenmesindeki sebeplerden biri. Belki de birincisi.

  Kaliteli, cesaretli, deneyimli bir kadro olunca ortaya böyle mükemmel işler çıkıyor işte. İnşallah televizyonlarımız böyle kaliteli diziler görmeye devam eder. Haydi hayırlısı!

Behzat Ç.’den eğlenceli bir sahne:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. Melikkan diyor ki:

    Harika bir dizi… Biz kızlar pek polisiye tarzından hoşlanmayız ama Behzat Ç. gerçekten de izlenilmeye değer. Gelmiş geçmiş en güzel ve en kaliteli polisiye dizisi bence… izlenmesi tavsiye edilir.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bıktırdınız!
Bıktırdınız!

Bizim ülkemizde sağlam bir damar bulan kurutana kadar emer, sömürür. Bu konuya uygun en açık örneği son zamanlarda sık sık...

Kapat