nuManaGa.com

Bedelli

  Seçimden önce “Böyle bir şey olur mu? Zengin bedelli yapacak… Parası olmayana yazık değil mi? Böyle bir şey düşünülemez. Bu muhalefetin işidir…” deniliyordu. Çok geçmedi 5 ay sonra bedelli projesini hükümet sahiplendi ve gururla açıklama yapıldı: “10 bin avro veren kardeşlerimiz bedelliden yararlanabilecek.” İstenilmeyen bedelli bir anda ülkenin en önemli konusu oldu. Zaten başka derdimiz yok. Her şey tıkırında.

  Hiçbir derdimiz yokmuş gibi bedelliyi siyasi malzeme yaparak gündemi değiştirenler hem de bunu daha önce “saçmalık” olarak niteleyenler şunu bilmiyorlar: Bu ülkede askerlik zaten bedelli. Zenginler denize nazır karakollarda jandarma olarak görev yaparken; garibanlar teröristlere karşı dağlarda mücadele vermekteler. Siz hiç zengin bir ailenin oğlunun şehit olduğunu anlatan haber gördünüz mü? Gazilerimiz üç kuruşla geçinmeye çalışıyor. Hangi zenginin gazi olmuş oğlu var?

  Zenginler askerliklerini Etiler Ziraat Bankası’nda yapsınlar diye neler neler gündeme geliyor. Halk aç, gazilerin, şehit yakınlarının durumu perişan, öğretmenler atanmamış kimin umrunda? Bedelli çıksın, o çok tatlı pop şarkıcılarından azgın kızlarımız mahrum kalmasın. Yoksa ne yaparız?

  Bankaları da yürekten kutluyorum. Bedelli için sittin yıl vadeli krediler sunuyorlarmış. Yeter ki borç al anasını satayım. Her nane için kredi yani borç alabiliyorsun bu ülkede. Yakında “osurmadan sıçanlar” kredisi ile yepyeni bir kulvar yaratacak bankalarımız. Yazıktır!

  Bedelli medelli… Parayla askerlik yaptırın, sıcak para lazım olduğunda bununla övünün, işinize gelmediğinde muhalefet yaptı deyin… Zengin yaşasın fakir ölsün! Bedelli için kullanılan kredilerin senetlerine vatan borcu yazın; ünlülerde banka kuyruklarında yaptıkları askerliğin anılarını anlatırlar artık.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gider
Gider

  "Sosyal ağlarda çok aktifim. Fotoğrafımı 487 kişi beğendi. Twitter'de 4000 takipçim var." gibi cümleler kuranlara şaşırıyorum. Bakıyorum arkadaşa boyalı...

Kapat