nuManaGa.com

Bayramlaşamayanlar

  Garip cezalar adlı bir liste yapılsa ülkemizde verilen cezalar listenin ilk sıralarında yer alır eminim. “Belirtilen isimlerle ilişki kuramamak.” şeklinde özetleyebileceğimiz cezanın zirvede yer alacağını düşünüyorum. Daha önce şu yazıda genç kızımıza verilen cezaya değinmiştim. Bu cezanın yol açtığı yeni sıkıntı ise bayramlarda ortaya çıktı. HES’lere karşı eylem yapanlara verilen cezalar nedeniyle insanlar bayramlaşamadı.

  Köy yerinde bayramlar şen olur. En güzel bayramlar köylerde kutlanır. Ne yazık ki bazı köylerde ve ilçelerde bu bayram pek şen geçmedi. İnsanların birbirleriyle konuşmaları dahi yasak. Bu da birçok kişinin bayramlaşamamasına neden oldu. Çok üzücü.

  “Böyle ceza olur mu?” demeyin. Var! Hem de birçok kişiye bu cezadan verildi. HES projelerine karşı durmak isteyenler bu şekilde cezalandırıldı. Bu ceza teröristleri destekleyen köpeklere verilse ne güzel olur! Gariban halka ise çok ağır bence!

  İnsanımız bayramlaşamadı. Birçok kişi cezaları bittiğinde, bir sonraki bayram kucaklaşacak!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gayret Gemisi Hızır Reis Denizaltısı
Gayret Gemisi ve Hızır Reis Denizaltısı / İzmit

  İzmit'i ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gerekiyor Gayret Gemisi'ni ve Hızır Reis Denizaltısı'nı. Bir dönem şanlı ordumuza hizmet eden gemi...

Kapat